Alexa

İlkadım Kick Boks Takımı, Turnuvalarda Adından Söz Ettirdi

Kick Boks takımı yapılan turnuvalarda adından söz ettiren İlkadım Belediyesi, Sakarya da düzenlenen Türkiye Kick Boks Kulüpler Ligi 2.etap Şampiyonasında İlkadım’lı sporcuları ile madalyaları topladı.

İlkadım Kick Boks Takımı, Turnuvalarda Adından Söz Ettirdi

İlkadım’lı sporcular, Sakarya da düzenlenen Türkiye Kick Boks Kulüpler Ligi 2.etap Şampiyonasında madalyaları topladı. İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Her insanın hayatında spor olması gerektiğini, Gençlerin, çocukların sporla ilgilenmeleri ve yaşam biçimi haline getirerek profesyonel adımlar atmaları kendileri için sevindirici ve önemli olduğunu vurguladı.

Sakarya'da Adapazarı Atatürk Spor Salonu'nda,12 il 32 kulüp ve 540 sporcunun katılım sağladığı Türkiye Kick Boks kulüpler Ligi  2.etap Şampiyonasında İlkadım Belediyespor Kick Boks Takımı turnuvayı Şampiyon olarak tamamladı. 

turnuvada müsabakaya katılan sporcular kıyasıya mücadele etti. 32 sporcuyla katılım sağlayan İlkadım Kick Boks takımı 7 Altın,6 Gümüş,10 Bronz madalya ile İlkadım’a döndü.

‘’Hedefimiz Milli Takım’’

İlkadım Belediyespor Kulübü Kick Boks Antrenörleri Fatih Karagül ve Eyüp Kanca, “Şampiyonaya 32 sporcumuzla katıldık ve 23 sporcumuz derece yapmayı başardı. Diğer sporcularımızda gayet başarılı performans ortaya koydu. Kulüp olarak Türkiye Şampiyonasına en iyi şekilde hazırlanıp daha başarılı sonuçlar almayı hedefliyoruz. En büyük amaçlarımızdan birisi de Milli Takımlara sporcularımıza gönderebilmek.'' dedi.

Hakan Karaman, ‘’Kulüp olarak başarıdan başarıya koşuyoruz’’

İlkadım Belediyesi Spor Müdürü Hakan Karaman; ’Kulübümüz öğrencileri bu şampiyonada da emeklerimizi boşa çıkarmadılar. Başarılı bir şekilde mücadele ettiler. Alınan madalyalar bizim için sürpriz olmadı. Başarılarının devamının geleceğine inanıyorum. Dostluk ve kardeşlik duyguların pekişmesinde rol oynayan tüm spor müsabakalarında sporun ve sporcuların yanında olan Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş’a teşekkür ediyorum" dedi.

Başkan Demirtaş, Sporcularımızı Tebrik Ediyorum

İlkadım  Belediyesi olarak gençleri spora alıştırmak, sporcu bir gençlik yetiştirmek için var olan imkanlarını seferber ettiklerini belirten İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, Her insanın hayatında spor olması gerektiğini ifade ederek şu şekilde değerlendirmelerde bulundu:

"Gençlerimizin, çocuklarımızın sporla ilgilenmeleri ve yaşam biçimi haline getirerek profesyonel adımlar atmaları bizler için önemli. Ulusal ve Uluslararası arenada sporcularımızın al bayrağımızı dalgalandırmaları için gerekli ortamları sağlayacağız. Sporun ve sporcunun daima yanındayız. Bunu hep söylüyoruz, söylemeye de devam edeceğiz. Başarıda emeği olan kulüp yöneticilerimizi, antrenörlerimizi ve sporcularımızı tebrik ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum’’ 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2019, 14:12
YORUM EKLE