İlkadım Kız Basketbol Takımı Doğaya Taşındı

İlkadım Belediyespor Kulübü sporcuları, doğayla iç içe olmanın tadını çıkartıyor. Antrenör Hasan Yaşar ve Can Küntüşlü sporcuların evlerinde kaldığı sürede hareket etmeleri anlamında çalışmaların  gerekli önlemler alınarak sosyal mesafe kuralına uyarak yapıldığını, sporcuların, koronavirüs testlerinin negatif çıktığı kaydetti.

Spor 10.07.2020, 22:17 11.07.2020, 15:07
İlkadım Kız Basketbol Takımı Doğaya Taşındı

İlkadım Belediyesini turnuva şampiyonu Turuncu-Mavili  kız basketbolcular Antrenör  Hasan Yaşar, Hasan Y. Taşa Can Küntüşlü eşliğinde evlerde yapılan antrenmanları doğa taşıdılar.

İlkadımlı kız basketbolcular doğada antrenman yapmanın keyfini çıkartıyor. Takım sporları için yasaklar devam ederken U-16-18 Kız Basketbolcular doğa ile iç içe antrenman yapıyor. Antrenör Hasan Yaşar ve Can Küntüşlü sporcuların evlerinde kaldığı sürede hareket etmeleri anlamında çalışmaların gerekli önlemler alınarak sosyal mesafe kuralına uyarak yapıldığını, sporcuların, koronavirüs testlerinin negatif çıktığı kaydetti.

Küntüşlü;” “Önceliğimiz, sosyal mesafe, maske ve hijyen. Bu üç kuralı yerine getirerek idmanlarımızı yapıyoruz. Antrenmanlarda çabukluk hareketleri ile bize lazım olan patlayıcı gücümüze ulaşmaya çalışıyoruz. Mola verdiğimizde ise topla birlikte oynayarak basketbol özlemimizi gidermeye çalışıyoruz” dedi.

Sporcuların lige hazır bir şekilde çalışmalarını devam ettirdiğini belirten İlkadım Belediyesi Spor Müdürü Hakan Karaman şöyle konuştu;

”Pandemi sürecinde  Bakanlık kararlarının açıklamasının akabinde kulübümüzü kapattık. Sporcularımızı evlerine gönderdik, tesislerimizi dezenfekte ettik ve kullanıma kapattık. Sporcularımızdan evlerinde antrenman yapmalarını istedik. Antrenörlerimiz, sporcularımıza evlerinde yapabilecekleri programları verdi. Biz de o antrenmanları takip ettik. Sporcularımız tüm olumsuzluklara giden kötü şartlara rağmen birlik ve beraberliğin en güzel örneklerini sergiledi. Antrenörlerimizin uyguladığı hazırlık çalışmalarını doğaya taşıyıp güzel bir ortamda yürüyüş ve koşu antrenmanlarını yapmalarının uzun süre evde kalan sporcuları için motivasyon ve moral kaynağı oldu. Evlerdeki antrenmanların olumlu sonuç verdiğini gördük. Herkes lige hazır bir şekilde çalışmalarına devam ediyor" 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)