banner434

Integral Group’tan Padel Tenis İhracatında Büyük Atılım

Spor 07.03.2022, 16:59 08.03.2022, 15:06
Integral Group’tan Padel Tenis İhracatında Büyük Atılım

Padel tenis; Kimisinin ilk defa duyduğu kimisinin sanki bir yerlerden tanıdık geliyor diye düşündüğü spor dalı. Hem eğlenceli hem de tenisin aslında bir bakıma gelişmiş hali olan padel tenis, son zamanlarda birçok kişi tarafından oynanan bir oyun haline gelmiştir. Oyunda sporcunun konforu, topların rahat atılıp dönüş yapması için en önemli unsurlardan birisi şüphesiz ki padel tenis kortlarıdır. Bu kortların yapımında birçok önemli nokta olmakla beraber bu alanda uzman olan hem üretici hem de uygulayıcı şirketler müşterilerine en iyi hizmeti sunmaktadır.

Padel tenis kortu nelerden oluşur? Normal tenis kortundan farkı nedir? Gelin, bu konuda biraz düşünelim. Padel kortunda bulunması gereken en temel materyalle şunlardır: temperli cam, padel çim, file uygulaması, kolonlar, LED projektörler ve drenaj sistemi.

Padel tenis kortlarına yüzeysel olarak baktığımızda ise en çok dikkatimizi çeken şeylerden biri, şüphesiz ki padel çimdir. Kullanılan padel çim, uzman bir şirket tarafından uygulandığı takdirde uzun süre kullanılabilen bir ürün haline gelir. Sporcuların konforu için oldukça önemli bir yeri olan padel çim, uygulanacak olan zemine uygun olarak seçilmeli ve topun ve oyuncunun performansını yükselmelidir. Doğal çim görünümünde olup performans bakımından oldukça üst düzey olan padel çim, özel polietilen hammaddeden üretilmektedir. Bu sayede uzun yıllar yıpranmadan kullanılacak bir ürün haline gelir. Ayrıca UV ışınlarına karşı oldukça dirençli olan bu ürün, rengi solmadan hem sporcuya hem de izleyiciye adeta doğal çim keyfi yaşatmaktadır. Padel tenis kortlarının bir diğer önemli unsuru ise kortun yapımında kullanılan temperli camlardır. Projeye ve alan büyüklüğüne göre değişiklik gösteren bu camlar, daha şeffaf ve ince olduğu için top temas ettiği takdirde en az zararı görür. Camda patlama gibi bir riskle karşılaşmanın önüne geçilmiş olur. Kortta yapılan bir diğer uygulama ise file uygulamasıdır. File uygulaması sayesinde topun, korttan çıkışı engellenmiş olur ve böylece oyun keyfi aralıksız devam eder. Alana, LED projektörler takıldığı takdirde ise oyun alanı daha gözle görülür bir hale gelir ve bu da ayrıca izleyiciler için oldukça avantaj sağlar.

Padel Tenis İhracatında Büyük Rekabet

Padel tenis ne kadar çok kişi tarafından oynanırsa, padel tenis kortuna olan talep de o kadar hızlı artmaktadır. Bu talep-arz ilişkisinden dolayı birçok firma padel tenis alanına odaklanmıştır. Böyle bir artışın olması, aynı zamanda firmalar arasında rekabeti arttırmıştır. Bu sayede her firma, her zaman çok daha iyisine ulaşmak istediği için en kaliteli ürünler kullanmaya ve en doğru uygulamaları yapmaya başlamıştır. Padel tenis alanında kendisini oldukça geliştirmiş olan Integral Group da bu rekabette en iyi hizmeti sunan firmalar arasına adını altın harflerle yazdırmıştır. Yıllardır bu sektörün içinde olan ve hem alanında uzman hem de çalışkan ekibiyle çalışan Integral Group, padel tenis kortu uygulamasında şu adımlar atarak ilerler:

  • Websitesi üzerinden veya müşteri hizmetlerini arayarak talep oluşturan müşterilerle öncelikle en temel unsurlar hakkında görüşülür.
  • Ardından ortak bir tarih belirlendikten sonra Integral Group ekibi, uygulamanın yapılacağı alana giderek analiz yapar. Bu analiz doğrultusunda alanın uygulamaya uygun olup olmadığını müşteriye belirtir.
  • Uygulama yapmaya uygun olan alanlar için Integral Group, elektronik ortamda bir proje tasarımı yapar ve müşterinin onayı alındıktan sonra işlemlere başlanır.
  • Altyapı işlemleri tamamlandıktan sonra sırasıyla şu adımlar takip edilir: beton dökümü, demir işleri, tel örgü, aydınlatma, sentetik çim halı döşeme ve tenis filesi kurulumu.
  • Tüm bu adımlar sonra uygulama yapılan alana çevre direkleri ve tel çit montajı tamamlanır.
  • Hem izleyici hem de sporcuların alanı geceleri dahi rahat bir şekilde görmesi ve oyun performansının artması için, aydınlatma direklerinin kurulumu yapılır.
  • Çim uygulaması yapıldıktan sonra tüm saha çitlerle çevrilir.
  • Müşterinin ekstra taleplerine göre alana son şekli verilir ve padel kort, müşteriye teslim edilir.

Padel tenis kortlarının maliyeti ise projeye ve alanın büyüklüğüne göre değişmekle beraber seçtiğiniz firmanın ürünleri veya göz önüne aldığı unsurlara göre de değişiklik gösterebilir. Eğer sizler de en deneyimli şirketlerle çalışarak gerçekten iyi bir padel tenis kortu yaptırmak istiyorsanız, hemen bir araştırma yapabilir ve size en uygun olan şirketi seçerek işlemleri başlatabilirsiniz. Sizler için hazırladığımız bu metinde hem padel tenis kortunun unsurlarına hem de Integral Group’un uzmanlığına değindik. Dilerseniz Integral Group’un websitesini ziyaret edebilir veya müşteri desteği ile görüşerek detaylı bilgi talep edebilirsiniz. Padel tenis kortu fiyatlandırmasına dair net bir bilgi alabilmeniz için öncelikle alanın analiz edilmesi gerektiğini unutmayınız.

Yorumlar (0)