Alexa

Karabacak'tan amatör spora yerinde destek

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, amatör spor kulüplerini antrenman yaptıkları Nenehatun Tesislerini ziyaret etti.

Karabacak'tan amatör spora yerinde destek

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, amatör spor kulüplerini antrenman yaptıkları yeri ziyaret ederek, sporculara baklava ikram etti.


Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak,Görev yaptığı süre boyunca amatör spor kulüplerine yaptığı desteklerle taraflı tarafsız spor otoritelerinin beğenisini kazandı. Zor şartlar altında gençleri spora yönlendirdi. Zihinsel ve bedensel gelişimlerine katkı sundu. Amatör spor kulüplerinin önemli bir misyon üstlendiğine dikkat çekildi. 

Ülke sporunun gelişmesi için özellikle yerel yönetimlerin amatör spora destek vermesi gerektiğini söyleyen Başkan Karabacak, “Bizlerde görev yaptığımız süre boyunca amatör spor kulüplerine ve sporcularımıza elimizden geldiğince yardım etmeye çalıştık.Bundan sonra da destek olmaya devam edeceğiz. Bu yıl içinde ilçemizde faaliyet gösteren spor kulüplerimize malzeme ve yol yardımının yanı sıra geçtiğimiz günlerde mecliste aldığımız karar doğrultusunda maddi yardımda da bulunarak destek olduk. Darıca Gençlerbirliği Eğitim Spor Kulübü bünyesinde kros ve karatede ulusal ve uluslararası alanlarda önemli başarılar elde ettik. Hedefimiz tekvando, güreş, boks ve su sporlarını da hayata geçirerek geniş bir tabakaya hizmet vermek. Aynı zamanda spor yapılabilecek alanlar içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Proje çalışmalarını tamamladığımız Spor Kompleksinde geleceğin yıldız sporcularını yetiştireceğiz” diye belirtti.
 

Kaynak: İHA

YORUM EKLE