Kartal: Kötü oynarken de maçı kazanmak önemli

Kayseri Erciyesspor galibiyeti sonrası Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, bazen kötü oynarken de maçı kazanmanın önemli olduğunu ve bugün böyle bir maçtan galip ayrıldıklarını söyledi.

Spor 19.12.2014, 23:43 19.12.2014, 23:46
Kartal: Kötü oynarken de maçı kazanmak önemli
Kayseri Erciyesspor galibiyeti sonrası Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, bazen kötü oynarken de maçı kazanmanın önemli olduğunu ve bugün böyle bir maçtan galip ayrıldıklarını söyledi.

Spor Toto Süper Ligin 14. Haftasında şampiyonluğun güçlü adaylarından Fenerbahçe, Kayseri Erciyesspor’u Emre’nin penaltıdan attığı golle 1-0 mağlup etti. Maçı değerlendiren Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, deplasmanda alınan 3 puanın sevincini yaşadıklarını söyledi. Zaman zaman defansa çekildiklerini belirten Kartal, “Zor bir deplasman olacağını biliyorduk. Buraya 3 puan için geldik. İyi bir rakibe karşı mücadele ettik. Kazandığımız için oyuncularımı tebrik ediyorum.” dedi.

90 dakika içinde rakibe net pozisyonlar vermediklerini vurgulayan Kartal, “60. dakikadan sonra oyun üstünlüğünü aldık. Zor da olsa kazanmasını bildik. Bazen de kötü oynarken maçı kazanmak önemli. Büyük takımlar böyledir. Bugün de böyle bir maç oynadık. Çok coşkulu futbolu deplasmanda oynayamıyoruz. Ama, çok ezilmedik. Rakibe net pozisyon vermedik. Sonuç olarak az pozisyona girdik ve kazandık.” diye konuştu.

Fenerbahçe’nin savunmaya çekildiğiyle ilgili bir eleştiri üzerine de Kartal, “Dünyanın en büyük takımlarının da zaman zaman geriye yaslandığı olmuştur. Biz de burada öyle yaptık. Penaltı pozisyonuyla ilgil olarak da çalınan pozisyon öncesi Musa’ya yapılan net bir penaltı pozisyonu vardı. Verilmedi. Hakem diğer pozisyonu verdiyse doğrudur.” şeklinde konuştu.

"KAYSERİ ERCİYESSSPOR PENALTI KURALINA ÜZÜLDÜ"

Kayseri Erciyesspor Teknik Direktörü Uğur Tütüneker, penaltı pozisyonuna isyan etti. Fenerbahçe’yi tebrik ederek söze başlayan Tütüneker, “Ama penaltı pozisyonuna itirazım var. Çocuk düşerken eline çarpıyor da bu adam bu topu nasıl görsün. Ben anlamadım. Böyle bir penaltı verilmesi güzel değil. Öyle enterasan bir pozisyon ki insan üzülüyor. Bizim için puan önemli. İnşaallah yukarıya çıkacağız. Ben hakeme değil penaltı kuralına isyan ediyorum. Ne yapsın bu çocuk.” ifadelerini kullandı.

Tecrübeli teknik adam Tütüneker, takımını ortaya koyduğu oyundan dolayı da tebrik etti. Fenerbahçe’ye karşı 10-15 pozisyona girmenin zor olduğunu belirten Tütüneker şunları söyledi: “Pozisyonları değerlendirebilseydik galip gelebilirdik ya da beraberliği yakalayabilirdik. 60. dakikadan sonra dağılmaya başladık. Futbolcular yoruldu. Bizim takım inşallah iyi bir noktaya gelecek. İlerleyen maçlarda güzel galibiyetler alırız inşallah.”

Büyük takımlara karşı oynamanın zor olduğunu belirten Tütüneker, “Büyük takımları oyunda tutmazsanız sıkıntı oluyor. Yandan, ortadan ya da başka bir alandan gelip golü atıyorlar. Fenerbahçe ülkemizin en iyi takımlarından birisi. Biz büyük takımlara karşı önde oynamaya çalışıyoruz. En azında ben öyle oynatıyorum. Böyle de devam edeceğim. Korkuyla olmuyor. Gol üçüncü bölgede. Kapanarak, arkaya yaslanmakla olmuyor.” dedi. 
Yorumlar (0)