banner434

banner433

Manisa'da okul sporlarında 5 branşta müsabakalar tamamlandı

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları minikler kız ve erkek satranç, yıldız hentbol, yıldız ve gençler dart, yıldız kız ve erkekler judo ve gençler güreş müsabakaları sona erdi.

Spor 18.01.2022, 13:59 18.01.2022, 14:08
Manisa'da okul sporlarında 5 branşta müsabakalar tamamlandı

Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün düzenlediği Minikler Satranç, Yıldız Hentbol, Yıldız ve Gençler Dart, Yıldız Kız ve Erkekler Judo ve Gençler Güreş İl Birinciliği müsabakaları tamamlandı.

Birbirinden çekişmeli ve heyecanlı geçen müsabakalar sonunda dereceler şöyle oluştu:

Satranç minik kızlarda birinci Arif Canpoyraz İlkokulu, ikinci Fahriye Hanım İlkokulu ve üçüncü Özel Sınav İlkokulu oldu.
Satranç genel (A) kategorisinde ise birinci Fahriye Hanım İlkokulu, ikinci Halil Yurtseven İlkokulu ve Özel MER İlkokulu oldu.

Hentbol yıldız erkekler birinci Salihli 50. Yıl Ortaokulu, ikinci . Özel Yunusemre Sınav Ortaokulu ve üçüncü Özel Şefkat Ortaokulu oldu.

Dart yıldız kızlarda birinci Ayvaz Dede İmam Hatip Ortaokulu, ikinci Şehit Hasan Acar Ortaokulu ve üçüncü Durasıllı Mimar Sinan Ortaokulu oldu.

Dart yıldız erkekler ise birinci Ayvaz Dede İmam Hatip Ortaokulu, ikinci Hilaliye Şahin Yılmaz İmam Hatip Ortaokulu ve üçüncü Beyoba İhsan Ünlü Ortaokulu oldu.

Dart genç kızlarda birinci Şehit Suat Akıncı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, ikinci Zeynep Gülin Öngör Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve üçüncü Şeyh İsa Anadolu Lisesi oldu.

Dart genç erkeklerde ise birinci Hilaliye Şahin Yılmaz Anadolu Lisesi, ikinci Anadolu İmam Hatip Lisesi ve üçüncü Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu.

Judo yıldız kızlarda: 32 kiloda birinci Şilan Ertem (Akşemseddin Ortaokulu),

36 kiloda birinci Sima Yıldırım (Akhisar Altı Eylül Ticaret Borsası),

40 kiloda birinci Sude Vural (Salihli Rüştü Akbıyıkoğlu Ortaokulu),

44 kiloda birinci Merve Çınar (Salihli Milli Egemenlik Ortaokulu),

48 kiloda birinci Sıla Kırcı (Şehitler Ortaokulu),

52 kiloda birinci Kübra Kahya (Şehitler Ortaokulu),

57 kiloda birinci Halime Deveci (Saruhanbey Ortaokulu),

63 kiloda birinci Meryem Kuyumcu (Salihli 50.Yıl Ortaokulu),

+63 kiloda birinci Güner Kıymet Diker (Salihli Kudret Demir Ortaokulu).

Judo yıldız erkeklerde: 34 kiloda birinci Mert Öztürk (Mesir Şehit Hakan Acarkanlı Ortaokulu),

38 kiloda birinci Emirhan Kula (Ahmet Yesevi İmam Hatip Ortaokulu),

42 kiloda birinci Özgür Aydın (Kanuni Sultan Süleyman Ortaokulu),

46 kiloda birinci Kerem Şayık (Selahaddin Eyyubi İmam Hatip Ortaokulu),

50 kiloda birinci Ali Tosun (Atatürk Ortaokulu),

55 kiloda birinci Emin Levent Yelkenci (Şehitler Ortaokulu),

60 kiloda birinci Ozan Karpuzcu (Salihli Kudret Demir Ortaokulu),

66 kiloda birinci Arda Aydın (Spil Ortaokulu),

+66 Kiloda birinci Hasan Can Göllü (Salihli AltınOrdu Ortaokulu).

Güreş genç erkekler (B) grubu Greko-Romen stilde: 41 kiloda birinci Doğan Artürk (Polinas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi), 51 kiloda birinci Nebi Suday (Esnaf ve Sanakarlar Odaları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi),

55 kiloda birinci Abdülsamet Yılmaz (Çukurova Kimya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi),

60 kiloda birinci Enes Aras (Yunus Emre Anadolu İmam Hatip Lisesi),

65 kiloda birinci Okan Şahinler (Manisa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi),

71 kiloda birinci Mustafa Öztürk (Yunus Emre Anadolu İmam Hatip Lisesi),

80 kiloda birinci Caner Aycan (Yunus Emre Anadolu İmam Hatip Lisesi),

92 kiloda birinci Arda Mursil (Manisa Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi),

+92 kiloda birinci Zafer Görgülü (Manisa Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi).

Güreş genç erkekler (B) grubu Serbest sitilde: 41 kiloda birinci Yunusemre Demirelli (Turgutlu Niyazi Üzmez Anadolu Lisesi),

48 kiloda birinci Samet Arıkten (Akhisar Kayhan Ergün Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi),

51 kiloda birinci Yusuf Karataş (Gördes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi),

55 kiloda birinci Batuhan İnci (Gördes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi),

60 kiloda birinci Rahmi Ertaş (Gördes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi),

65 kiloda birinci Mehmet Akdağ (Akhisar Kayhan Ergün Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi),

71 kiloda birinci Batın Sarı (Turgutlu Senem Aka Anadolu Lisesi),

80 kiloda birinci İsmail Gencer (Akhisar Anadolu İmam Hatip Lisesi),

92 kiloda birinci Kamilhan Gezen (Akhisar Anadolu İmam Hatip Lisesi),

+ 92 kiloda birinci Mehmet Keskin (Ahmetli Şehit Hakkı Erdoğan Çok Programlı Anadolu Lisesi)

Müsabakalarda dereceye giren sporculara madalya ve kupaları Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Müdürü Mustafa Buldu, Gençlik Hizmetleri Müdürü Güler Tuğan, Şehzadeler Gençlik Spor İlçe Müdürü Erhan Özel, Okul Sporları İl Tertip Komitesi ve beden eğitimi öğretmenleri tarafından verildi. Dereceye giren okullar, grup müsabakalarında Manisa’yı temsil edecek.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)