Manisalı Cimnastikçilerden Uluslararası Başarı

Uluslararası Cimnastik Federasyonu (FIG) tarafından düzenlenen Aerobik Cimnastik Yaş Grupları Çiftler Sanal Turnuvası’nda Milli Takım forması altında yarışan sporcular Selin Özermiş ve Yudum Atan 12-14 yaş kategorisinde şampiyon oldular.

Spor 07.11.2020, 22:05
Manisalı Cimnastikçilerden Uluslararası Başarı

Aerobik Cimnastik Yaş Grupları Çiftler Sanal Turnuvası’nda Milli Takım forması altında yarışan sporcularımız Selin Özermiş ve Yudum Atan 12-14 yaş kategorisinde şampiyon oldular. 15-17 yaş kategorisinde yarışan sporcular Şimal Sayman ve Okay Arsan da, aynı turnuvada çiftler kategorisinde ikincilik elde ettiler. Manisa Büyükşehir Belediyesporumuz çatısı altında yetişen ve Milli Takımımız için mücadele eden sporcularımız, hem kulübümüzü hem de Türk Milletini bir kez daha gururlandırdılar.

Uluslararası Cimnastik Federasyonu tarafından düzenlenen ve 36 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilen Yaş Grupları Çiftler Sanal Turnuvası’nda, Milli Takım adına yarışan sporcular gösterdikleri başarılı performanslarla, adlarını tarihe altın harflerle yazdırdılar. 12-14 yaş kategorisindeki sporcularımız Selin Özermiş ve Yudum Atan çifti, katıldıkları ilk uluslararası organizasyonda 19.25’lik dereceyle turnuvanın şampiyonu oldular. Turnuvaya bir üst yaş kategorisinde katılan sporcularımız, Şimal Sayman ve Okay Arsan ise 15-17 yaş grubunda elde ettikleri 19.90’lık dereceyle organizasyonu ikincilikle tamamladı.

Türk Milli Takımımızın ve Manisa Büyükşehir Belediyesporumuzun Cimnastik Antrenörü Mehmet Ali Ekin, turnuvada elde edilen derecelerin mutluluğunu yaşarken, sporcularımızın elde ettikleri bu dereceyle Sanal Gençlik Festivali’ne (United Through Sports) katılmaya hak kazandıklarını da dile getirdi.

İlk Tebrikler Başkanlardan  

Uluslararası turnuvada gösterdikleri mücadele ve elde ettikleri başarılarla hem kulübümüzü hem de Türk ulusunu gururlandıran sporcularımızı ilk olarak Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Manisa Büyükşehir Belediyespor Başkanı Mehmet Güzgülü oldu.  Başkan Ergün ve Kulüp Başkanı Güzgülü, milli forma çatısı altında gerçekleşen bu başarıda emeği olan herkese teşekkür ettiler.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
16°
parçalı bulutlu