Manisalı judocular Avrupa’yı salladı

Manisalı judocular, Bosna-Hersek ve Hırvatistan’da katıldıkları Avrupa Kupası’ndan madalyalarla döndü.

Spor 20.06.2021, 22:26 20.06.2021, 23:34
Manisalı judocular Avrupa’yı salladı

Manisalı milli judoculardan Hilal Öztürk, Bosna-Hersek’te yapılan Gençler Avrupa Kupası’nda +78 kg’da gümüş madalya kazanırken, Zilan Ertem, Hırvatistan’da düzenlenen Ümitler Avrupa Kupası’nda 40 kg’da bronz madalya kazanmayı başardı.

Ümitler kategorisinde ter döken sporculardan Öznur Efe ise +70 kg’da 5. oldu. Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, Avrupa Kupası’nda gururumuz olan sporcuları ve antrenörleri tebrik ederek başarıların devamını diledi. Manisa’nın judoda tarih yazmaya devam ettiği söyleyen Öztürk, “İki ayrı Avrupa Kupası’nda önemli başarılar elde eden judocularımızla gurur duyuyoruz.

Gençlik ve Spor Bakanlığımız öncülüğünde gerek tesisleşme, gerekse sporcu potansiyeli olarak Türkiye’nin lokomotif şehirlerinden biriyiz. Her geçen yıl başarı halkalarına yenilerini ekliyoruz. Uzman antrenör kadromuzla Türk sporuna yeni yetenekler kazandırmaya devam edeceğiz. Judoda ana hedefimiz, Olimpiyatlara sporcu gönderip İstiklal Marşımızı tüm dünyaya dinletmek ve ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmaktır.” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)