banner434

Murat Eşsiz Karate Turnuvası’na bine yakın sporcu katıldı

Turnuvaya katılan Karate Federasyonu Başkanı Aslan Abid Uğuz ve 2020 Tokyo olimpiyat ikincisi Eray Şamdan dereceye giren karatecilere madalyalarını takdim etti.

Spor 29.01.2022, 20:56 29.01.2022, 22:04
Murat Eşsiz Karate Turnuvası’na bine yakın sporcu katıldı

‘Murat Eşsiz Karate Turnuvası’na bine yakın sporcu katılırken, turnuvanın ikinci gününde Karate Federasyonu Başkanı Aslan Abid Uğuz ve olimpiyat ikincisi Eray Şamdan dereceye giren karatecilere madalyalarını takdim etti. Olimpiyat ikincisi Eray Şamdan sporculardan büyük ilgi gördü.

Manisa’da 2001 yılında Mesir Karate Spor Kulübünü kuran ve Manisalıların karate sporuyla tanışmasını sağlayan merhum Murat Eşsiz adına Muradiye Spor Salonu’nda düzenlene Murat Eşsiz Karate Turnuvasına 17 ilden 950 sporcu katıldı. Kata ve kumite dallarında minikler, yıldızlar, ümit gençler ve büyükler kategorilerinde müsabakalar yapılıyor.

Turnuvanın ikinci gününe ise Karate Federasyonu Başkanı Aslan Abid Uğuz ve Olimpiyatlar tarihinde karate branşında Türkiye’ye ilk gümüş madalyayı kazandıran 2020 Tokyo olimpiyatları ikincisi Eray Şamdan da katılarak dereceye giren karatecilere madalyalarını takdim etti.

Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün ev sahipliğinde, Manisa Karate İl Temsilciği ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen Turnuvada merhum Murat Eşsiz’in karate antrenörü olan oğulları Ali ve Enes Eşsiz de katılımlarından dolayı Karate Federasyonu Başkanı Aslan Abid Uğuz ve olimpiyat ikincisi Eray Şamdan’a plaket vererek teşekkür etti.

Turnuvayla ilgili açıklamalarda bulunan Karate Federasyonu Başkanı Aslan Abid Uğuz şunları söyledi:

 “Murat Hocamız camiamız için bizler için çok kıymetli bir hocamızdı. Allah rahmet eylesin. Çok güzel bir organizasyon olmuş. Bine yakın sporcu var. Ben de Yurtdışındaydım sırf bu turnuva için gece 02.00’de geldim İstanbul’a üzerimi değiştirip Manisa’ya geldim. Buradaki emeğe, bu güzel hazırlığa katkı sunmak için geldim. Tüm katkı sunanlara, organize edenlere, sporculara, antrenörlere, hakemlere çok teşekkür ediyorum. Çok güzel bir organizasyon olmuş. İnşallah bunu geleneksel hale getiririz ve sürekli olarak yaparız biz de federasyon olarak gerekli katkıyı yaparız.” 

Eray Şamdan ise şunları söyledi: “Murat Hocamız gerçekten camiamız için çok kıymetli bir hocaydı. Onun adına düzenlenmiş bir turnuva. Ali Hocam ve Enes Hocam beni buraya davet etti. Onlara da çok teşekkür ediyorum. Burada olmaktan çok mutluyum. Tüm sporculara başarılar diliyorum.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)