Orman: Gomez ile yola devam etmek istiyoruz

Beşiktaş’ta Başkan Fikret Orman, çok çalıştıklarını ve analarının ak sütü gibi bir şampiyonluk aldıklarını söyledi.

Spor 16.05.2016, 00:12
Orman:  Gomez ile yola devam etmek istiyoruz

Fikret Orman, “Anamızın ak sütü gibi helal, şerefimizle, hakkımızla şampiyon olduk. Bu çocuklar çok mücadele ettiler. Dünyada bir ilki başardılar. Statsız, kendi evimiz olmadan, 3 maçımız hariç, tüm maçlarımızı deplasmanda oynadık. Onun için çok zordur. Başta teknik direktörümüz olmak üzere, bütün teknik heyeti ve oyuncularımızı kutluyorum. Bizimle beraber ızdıraplı günleri çeken taraftarlarımıza armağan olsun bu şampiyonluk. Tek amacımız Beşiktaşlıları mutlu etmekti. Mutlu ettiğimiz için de mutluyum. Allah inşallah devamını nasip etsin.” diye konuştu.

Şampiyonlar Ligi’ne direkt gideceksiniz. Hedefiniz de büyüme olacak mı? sorusuna başkan Orman, “Çok zorluklardan gelip başarılar elde edince çıta yukarı doğru çıktı ama samimi, dürüst olmak lazım. Biz şımarmayacağız. Bizim bir kulüp yönetme sistemimiz var. Bu sistemde devam edeceğiz. 7 yetimin hakkını transfer yapacağız diye saçmayacağız. Bizim siyasetimiz bu. Şampiyonlar Ligi zor bir lig. Orada 10 - 15 tane takım 250 milyon Euro sadece oyuncu bedelleriyle oynayan takımlar. Zor bir lig ama Beşiktaş büyük bir camia. Allah yolumuzu açık etsin.” şeklinde konuştu.


Sözleşmesi sona erecek olan Mario Gomez’in durumuna da başkan Orman, "Biz Mario’yu çok seviyoruz. Beşiktaş taraftarı da Mario’yu çok seviyor. Mario burada muhteşem bir sezon çıkarttı ama bu takımın bir parçası olduğu için çıkardı. Bu başarısında bütün oyuncuların payı var. Bu takım oyunu. Mario ile inşallah biz devam etmek istiyoruz. O da isterse olur. Olmaması için bir sebep yok. Birkaç hafta içerisinde belli olur.” dedi.

Fikret Orman Şampiyonluk Kupası'nın ne zaman getirileceği sorusuna ise, "Bu maça çıkarken galip geleceğimize inanıyoruz ama şampiyon olmamıştık. Olmadan da kupayı buraya getirmenin manası yok. Biz de bir işi yapmasını değil, yıkmasını çok iyi biliyorlar. Konya maçına günübirlik gideceğiz. Federasyondan da rica edeceğiz, saatini erkene alalım. Aynı gün gidip geri döneceğiz. Arkadaşlarımız çok güzel bir şov hazırladılar. En güzel şekilde Beşiktaş camiasıyla bunu kutlayacağız. Hoş bir şey, inşallah beğenirler.” dedi.

Yorumlar (0)