Polat: Galatasaray’ın Feghouli’yi kazanması şart!

Yusuf polat, ​​​​​​​Galatasaray - Gaziantep FK maçını basın tribününden takip ettiğini belirterek maçı yorumladı.

Spor 31.10.2021, 23:52 01.11.2021, 00:54
Polat: Galatasaray’ın Feghouli’yi kazanması şart!

Galatasaray - Gaziantep FK maçını basın tribününden takip eden Spor Yazarı Yusuf Polat, şu şekilde yorumadı:

Her ne kadar Kerem’le yaşadığı kavga yüzünden Marcao’u istemesem de Brezilyalı oyuncu Süper Lig’in en iyi stoperi. Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin puan kaybetmesi sonrası Galatasaray'ın Gaziantep maçını mutlak kazanması gerekiyordu.

İlk yarı ve ikinci yarı olarak oyunu anlatacak olursam, ilk yarı Terim'in takımı yana pas, geriye pastan ibaretti. İkinci yarıda oyuna giren Feghouli zorlanan Galatasaray'ı oyun zekasıyla adeta kurtardı. İlk yarı geriye pas, yana pastan daha fazlasını yapamayan Galatasaray Feghouli’nin Kerem Aktürkoğlu’na attığı müthiş pasla skoru 2-0 yapıp maçı kazanmasını bildi.

Bitmeyen enerji: Berkan Kutlu

Berkan Kutlu, Gaziantep FK maçında 12.2 ile sahanın en çok koşanı oldu ve bunu istikrarlı bir şekilde yapıyor, Lazio maçında 13, Beşiktaş maçında yine 12'yi bulmuştu. Berkan, Galatasaray’ın son yıllarda yaptığı en iyi yerli transfer desem buna sanırım kimse itiraz etmez. Taylan Antalyalı’nın yedek kaldığı maçta Taylan’ı aratmadı, hatta Taylan’dan daha iyiydi diyebilirim. Berkan Kutlu, oyununu biraz sertlik yönünde ve biraz da sırtı dönük top aldığında çevre kontrolünü geliştirirse orta sahanın vazgeçilmezi olacaktır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)