Sağlam: Bize güvenenleri tekrar mutlu edeceğiz

Bursaspor teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, yeni sezonda kendilerine güvenenlerin beklentilerini boşa çıkarmayacaklarını belirtti.

Spor 02.07.2015, 23:48 02.07.2015, 23:55
Sağlam: Bize güvenenleri tekrar mutlu edeceğiz

Bursaspor teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, yeni sezonda kendilerine güvenenlerin beklentilerini boşa çıkarmayacaklarını belirterek, "Kesinlikle akıllarına en ufak bir şüphe olmasın, onları tekrar mutlu edeceğiz." dedi.

Ertuğrul Sağlam, Özlüce Tesislerinde gerçekleştirilen ilk antrenmanda basın mensuplarına yeni sezonla ilgili açıklamada bulundu. Yeni sezon öncesinde taraftara güzel mesajlar veren Sağlam, "2015-2016 sezonu için bu gün Allah’ın izni ile başlangıcımızı yaptık, yeni sezon hem Türk futboluna hem de Bursaspor’a hayırlı uğurlu olasını diliyorum. Allah inşallah sıkıntı yaşatmadan, kazasız belasız sakatlık olmadan güzel başarılarla süsleyeceğimiz güzel bir sezon nasip eder bize." ifadelerini kullandı.

Sezon başlarken takımda eksiklerin olduğunu belirten Sağlam, "Milli oyuncularımızın sayısı bir hayli fazla, bu bizim adımıza gurur verici ve güzel bir olay. Bu arkadaşlara pazartesi akşama kadar izin verdim. Çünkü diğer arkadaşlarından on gün daha fazla çalıştı ve on gün sonra izne başladılar. Onlara dört gün daha ekstra izin verdik. Tabi gönül daha fazla izin vermek istiyoruz ama bizi de bekleyen yoğun bir hazırlık dönemi ve çok sıkı bir sezon var." şeklinde konuştu.

Bu iki haftalık dönemde Bursa’da çalışacaklarını anlatan Sağlam, bayram izninden sonra da Almanya’ya Bielefeld kentine geçeceklerini belirtti. Sağlam, "Buradaki çalışmalar hem yoğun çalışmalar adaptasyonla ilk dönem geçerken daha sonra tempoyu artırıp yoğun geçecek sezona fiziksel olarak takımımızı hazırlayacağız. İkinci etap çalışanlarımızı ise hazırlık maçları ile süsleyeceğiz. Daha sonrada 8 Ağustos’ta Galatasaray’la süper kupa maçı oynayacağız." diye konuştu.

Hazırlıkların yanında takıma takviye çalışmalarının da devam ettiğini anlatan Sağlam, şunları söyledi: "Bugün de yeni bir arkadaşımız takımımıza katıldı. Çek milli takımının santrafonu Tomas Necid’le mukavelemizi imzaladık. İnşallah onun içinde hayırlı olur, güzel bir sezon geçirir ve bizim beklentilerimize de cevap verir. Transferlerimiz inşallah devam edecek. Bu sene takımımıza direkt uyum sağlayacağına inandığımız kaliteli oyuncularla takımımızı destekliyoruz. İnşallah bu kalitede hatta daha da kaliteli arkadaşlarla bu takviyeleri yapacağız."

Ertuğrul Sağlam, Bursapor olarak ülke futbol kamuoyu ve Bursa’nın kendilerinden ne beklediğinin farkında olduklarını ve bu beklentilere karşılık vermek için çok çalışacaklarını dile getirdi.

Yeniden Bursaspor’a dönmesi ile ilgili ise Sağlam, "Çok güzel bir duygu daha önce de söyledim; biz Bursa şehrinden zaten uzaklaşmadık. Aradan geçen zamanda özellikle anlaşma imzaladıktan sonra taraftarlarımızı halkımızın gösterdiği ilgi, sevgi, saygı onlarında bizden uzaklaşmadıklarını gösterdi. Bu bizi çok sevindirdi çok mutlu etti ama aynı zamanda biraz daha sorumluluğumuzu artırdı. Bizi bu kadar seven, bu kadar inanan ve bu kadar güvenen insanların tabi bir beklentileri var bizden. Bu beklentiye cevap vereceğiz. Kesinlikle akıllarına en ufak bir şüphe olmasın onları tekrar mutlu edeceğiz." şeklinde cevap verdi.
Yorumlar (0)
21°
parçalı bulutlu