Samsun, İşitme Engellilere bir kez daha ev sahipliği yapıyor

2017 yılında Samsun’da düzenlenen 23. Deaflympics Yaz Oyunlarından beri İşitme Engellilerin 2. Evi olmuş Samsun, İşitme Engelli camiasına bir kez daha ev sahipliği yapıyor.

Spor 07.07.2019, 00:08 07.07.2019, 01:16
Samsun, İşitme Engellilere bir kez daha ev sahipliği yapıyor

Daha önce Samsun’da düzenlenen 23. Deaflympics Yaz Oyunları İşitme Engellilerin 2. Evi olmuştu. Samsun, İşitme Engelli camiasına bir kez daha ev sahipliği yapıyor.

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonunun 2019 yılı faaliyet programında yer alan Türkiye İşitme Engelliler Bowling Şampiyonası 06-07 Temmuz 2019 tarihlerinde Samsun Bowling Salonunda düzenleniyor.

Türkiye çapında 100'ü aşkın işitme engelli sporcunun yarıştığı müsabakalar eleme usulü devam edecek.

07 Temmuz 2019 bugün (Pazar) günü son 8 finalist Türkiye şampiyonu olmak için yarışacak.

Türkiye Şampiyonası sonunda komite tarafından seçilecek yetenekli sporcular 03-12 Ağustos 2019 tarihleri arasında Tayvan’da düzenlenecek Dünya Bowling Şampiyonasına hazırlanmak üzere Milli Takım kampına alınacaklar.

İşitme Engelliler Spor Federasyonu Asbaşkanı Mahir YAZICI “ Samsun’da organizasyon yapmak hem bizim hem de işitme engelliler camiası için büyük bir mutluluk. Bu engelli dostu kentle gönül bağımız hiç bitmeyecek. Umarım bunun gibi daha çok organizasyonu burada yapmak nasip olur.” dedi.

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Samsun İl Temsilcisi Tugay KURTGÖZLÜ “Böyle güzel bir organizasyonun Samsun’da düzenlenmesinden ve İşitme Engelli dostlarımız ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz." dedi.

Deaflympics Nedir?

Deaflympics, İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları olarak biliniyor. Deaflympics, Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından da dünyanın en büyük 3. spor organizasyonu olarak kabul edildi. Oyunlara, 20 branşta ve 110 ülkenin katılımı sağlandı.

Samsun’a büyük gelişmeler sağlayacak olan olimpiyatlara birçok farklı spor dalından binlerce sporcu katıldı. Olimpiyatların açılış töreni 18 Temmuz Salı günü çeşitli koreografiler ve görsel şölenler ile başladı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)