Samsun, Kırmızı - Beyaz - Siyaha Boyandı

Yılport Samsunspor' un 24. hafta itibarıyla; 50, Lider Giresunspor'un ise 53 puanı bulunuyor ve buna göre Samsunspor ile Lider Giresunspor ararasında, sadece 3 puanlık bir fark var.

Spor 04.03.2021, 15:16
Samsun, Kırmızı - Beyaz - Siyaha Boyandı

Samsunspor, 3. sıradaki 46 puanlı İstanbulspor, 44 puanlı Altınordu, 42 puanlı Adaa Demirspor, 41 puanlı Altay, 41 puanlı Tuzlaspr, 39 puanlı Keçiörengücü ile kııyasıya, amansız bir mücadeeye girişti.

Bu sezon adı Süper Toto 1. Lig olarak değiştirilen PTT 1. Futbol Ligi'nde heyecan dorukta. Samsunspor 2-2 biten ve kural hatası olduğu halde, TFF Bereket Sigorta Ümraniyespor maçını 2-2 olarak tescil etti fakat Yılport Samsunspr; bu maçı kural hatası nedeniyle Tahkim' e götürmeye karar verdi.

Öte yandan; Samsunspor, ligi Lider veya ilk 2' de bitirirebilmek için çalışma temposuna hız verdi.

Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam ve ekibi, futbolcuları bu konuda uyardı ve işin ciddiyetini dile getirmeye devam edip, futbolcuları şampiyonluk ve Süper Lig yolunda motive etmeye çalışıyor.

Bu sezon; Samsunspor taraftarları da her zamanki gibi, takımlarından, manevi desteklerini esigemiyor. Bu amaçla; Samsun spor sevdalıları, iş insanlar, esnaflar, şehri Şampiyon Samsunspor dev bayraklarıyla süslüyor.

Samsun Atakum Türkiş' de Cenikli kardeşler; sahibi oldukları iş yerindeki ana caddeye de vSamsunspor bayrakları asarak Samsunspor' aşampiyonluk desteği verdi.

İş insanı Emrah Cenikli; " Bu astığımız Samsunspor bayrakları az bile. Ayrıca, sadece biz değil; tüm Samsun ili ile ilçelerimizi, esnaflarımızı, Samsunspr' a gönül veren herkesi de Yılport Samsunspor bayraklarıyla şehrimizi ve ilçelerimizi süslemeye davet ediyoruz.

Bu yıl, inşallah Şampiyon olarak Süper Lig' e yükseleceğiz ve bizler şehir olarak, takım yönetimi, teknik direktörümüz sayın Ertuğrul Sağlam hocamız ve kulüp başkanımız sayın Yüksel Yıldırım bey ve biz taraftarlar olarak, Şmpiyon olacağımıza ve Süper Lig' e çıkacağımıza yürekten inanıyor ve güveniyoruz."şeklinde duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

Oktay Zerrin

Yorumlar (0)