Alexa

Samsun Yıldız Gençlik 4’üncü Doğa Yürüyüşü Gerçekleştirdi

Samsun Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, 4’üncü kez Doğa Yürüyüşü gerçekleştirdi.

Samsun Yıldız Gençlik 4’üncü Doğa Yürüyüşü Gerçekleştirdi

20 Ekim 2019 Pazar günü düzenlenen yürüyüşe, çok sayıda izci, sporcu, üyeler ve gönüllüler katıldı. Yaklaşık 2 saat 45 dakika süren zorlu tırmanış sonunda yürüyüş bitiş noktasına ulaşıldı. İzci oyunları, oryantiring ve geleneksel çocuk oyunları oynayarak eğlenen katılımcılar, ikramlar sonrasında çevredeki çöpleri de toplayarak doğaya karşı sorumluluklarını yerine getirdiler.

Samsun Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü İzci Lideri Yusuf Ertürk, yaptığı konuşmada; “4’üncüsünü gerçekleştirdiğimiz Doğa Yürüyüşüyle Samsun’umuzun doğal güzelliklerini görmenin ve siz değerli katılımcılarla bir arada olmanın mutluluğunu yaşadık. Hava şartları da yürüyüş için müsaitti. Keyifli bir yürüyüş yaparak zirveye çıktık.’’ dedi.

Ayrıca Ertürk; ‘’Bu yürüyüşümüzün temasını, Barış Pınarı Harekâtına destek olarak belirledik. Ülkemizin sınır güvenliğini sağlayan Kahraman Askerlerimizin yanındayız. 9 Ekim 2019 Çarşamba günü başlayan, terörü bitirecek “Barış Pınarı Harekâtını” destekliyoruz. Rabbimiz ordumuzu muzaffer etsin. Mehmetçik’e selam, dua ve desteklerimizi iletiyoruz.’’ dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2019, 12:18
YORUM EKLE