Samsun'da ’Geleceğe Kulaç Atıyoruz’

Ondokuz Mayıs Kapalı Yüzme Havuzunda düzenlenen ’Geleceğe Kulaç Atıyoruz’ projesi açılış töreni yapıldı.

Spor 25.01.2015, 14:14 25.01.2015, 14:30
Samsun'da ’Geleceğe Kulaç Atıyoruz’
Ondokuz Mayıs Kapalı Yüzme Havuzunda düzenlenen ’Geleceğe Kulaç Atıyoruz’ projesi açılış töreni yapıldı.

 ’SAMSUN’DA İKİNCİ SINIFA GELMİŞ BÜTÜN ÖĞRENCİLERİMİZE İMKANLARIMIZ ÖLÇÜSÜNDE YÜZME ÖĞRETECEĞİZ’’

Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç beraberinde Samsun Valisi İbrahim Şahin Ondokuz Mayıs Kapalı Yüzme Havuzunda düzenlenen ’Geleceğe Kulaç Atıyoruz’ projesi açılış törenine katıldı.

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından, yüzme sporunun çok küçük yaşlarda başlanıp ileri yaşlara kadar rahatlıkla yürütülebilen bir spor olduğundan hareketle fiziksel ve zihinsel olarak sağlıklı nesiller yetiştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla Samsun'da ilköğretim ikinci sınıf öğrencilerine yönelik olarak Samsun Valiliği öncülüğünde hazırlanan projenin açılış töreni yapıldı.  

Samsun Valisi Şahin açılış töreninde yaptığı konuşmasında, ’’Bu gün burada açılışını yapacağımız projeyi daha önce Samsun’da denizin temiz tutulması ile ilgili düzenlenen bir etkinlikte katılımcılarla paylaşmıştım. Sayın Gençlik ve Spor Bakanımıza bu projeyi getirdiğimde, projenin hem ilimize hem de gençlerimize çok yararlı olacağını belirttiler. Bu gün projenin açılışını gerçekleştiriyoruz.Projede yer alan çocuklarımız 72 ayını aşmış, ilköğretim 2. sınıfa gelmiş çocuklarımız. Bu çocuklarımıza yüzmeye teşvik ettikleri için ailelerine çok teşekkür ediyorum. Bu proje bir sahil kenti olan Samsun’da denizin temiz tutulmasına önemli bir katkı sağlayacaktır."dedi.

Yüzme sporu çok faydalı bir spor olduğunu belirten Vali Şahin "Bazı spor dalları var ki belli bir yaşa gelince artık yapılamaz. Ama bu çocuklarımızın öğreneceği yüzme sporu insanın hayatta olduğu sürece sağlıklı kalmak adına ömür boyu yapabilecekleri bir spor dalıdır. Bundan böyle bu projede yer alan çocuklarımız gerek profosyonel, gerekse amatör olarak yüzme sporunu yapacaklardır."dedi.

Vali Şahin konuşmasına şöyle devam etti:

Projeye katkı veren başta Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay KILIÇ olmak üzere öğrencilerimizin ailelerine, projenin gerçekleşmesinde emeği geçen, katkı veren herkese çok teşekkür ediyorum. İnşallah proje sayesinde çocuklarımız yakın zamanda yüzme öğrenerek kendilerini daha da geliştirirler. ’’dedi.

Bakan Akif Çağatay KILIÇ törende yaptığı konuşmasında ,’’Bu gün burada 240 genç kardeşimiz yüzmeyi öğrenmek için düzenlenen projede bir araya gelmiş bulunuyorlar. Ben projenin hayata geçirilmesinde emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum.Karnelerini alıp yarıyıl tatiline giren öğrencilerimize biz aynı zamanda sportif anlamda destek vermiş olacağız. Ben projemize verdikleri desteklerden dolayı öğrencilerimizin ailelerine çok teşekkür ediyorum. Umarım çocuklarımız yüzmeyi çok çabuk öğrenecekler. Burada yüzmeyi öğrenen çocuklarımız umarım ileride ülkemizi temsil edecek şampiyon birer sporcu olurlar."dedi.

Geleceğe Kulaç Atıyoruz projesi açılış törenine ayrıca, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Mustafa KOÇAK, Gençlik ve Spor Bakanı Müsteşar Yardımcısı Kamuran ÖZDEN, Vali Yardımcıları Faruk Necmi KURT, Ali Galip SARAL, İl Emniyet Müdürü Vedat YAVUZ, Atakum Kaymakamı Ali BAKOĞLU, Canik Kaymakamı İlhan TURGUT, İlkadım Kaymakamı Turan ATLAMAZ, TFF Bölge Müdürü İbrahim GÜVEN, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven ÖZYURT, kamu kurumlarının yetkilileri, sivil toplum dernek temsilcileri ve öğrenci velileri katıldı.
Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu