Samsunspor'u Bir Dövmediğiniz Kaldı

Yılport Samsunspor; Süper Lig' e ilk2' den çıkamadı ve aynı puana sahip 3 takımdan, averaj farkıyla 3. sıradan Play- off oynamaya hak kazandı.

Spor 13.05.2021, 17:01
Samsunspor'u Bir Dövmediğiniz Kaldı

Yılport Samsunspor; Süper Lig' e ilk2' den çıkamadı ve aynı puana sahip 3 takımdan, averaj farkıyla 3. sıradan Play- off oynamaya hak kazandı.

Elbette ki 2- 0 kazandığı Adanaspor maçıyla ve rakipleriyle 70 puana sahipti ancak; dediğim gibi ikili averajla maalesef 3. sıradan Play- offlara kaldı.

Aslında her 3 takım da Süper Lig' i haketmişt. Hatta; TRT Spor spikerleri bile 3 takımın bu başarısını övmüştü amane gariptir ki; bu zamana kadar Samsunspor sevdalısı gibi görünüp, fırsat bu fırsattır diyerek;Samsunspor' a kin, öfke kusanları bir kez daha gördü bu millet!

Aslında; bu kişilerin derdi Samsunspor'un başarısı ve sevgisi değildi ! Onların bu haksız eleştirileri daha lig başlarkn başlamıştı. Galibiyet aldığı maçlarda bile takımı yerden yere vurdular ve sandılar ki biz sert davranırsak takım da düzelir.

Ne var ki; evdeki hesap çarşıya uymadı. Daha ne olacaktı ki; bari bir de tüm oyuncuları dövseydiniz, gördüğünüz yerde kovalasaydınız ! Arkadaş; her zaman şunu söyledim ve söylerim de; sadece iyi günde deği, takımın zor gününde de yoktunuz !

Evet; diyeceksiniz ki Samsunspor' un hiç mi suçu yok, hiç mi yanlışı yok ! Var elbette; Ertuğrul hocamızın bazı yanlışları olmadı değil ama biz durmadan onu da BaşkanYüksel Yıldırımı da, yönetimi de hatta taraftarları bile yerden yere vurduk!

Böylece bazı fırsat bezirgânlarının ekmeğine yağ sürdük. Takımın aldığı galibiyetleri görmezden gelip, mağlubiyetlerinde dört bir koldan saldırdık ! Bu davranışlar; bu şehire ve Samsunspor' a, Samsunspoluluğun özüne, tarihine ve kulübüne karşı hiç yakışmadı !

Şimdi Play- off' ta ilk maçımızda İzmir' de Altınordu ile kozumuzu paylaşacağız. Bu Altınordu' yu ligde çok beğendik. Özellikle de alt yapıya ve gençlere önem veren bu takım hafife alınmamalı.

Ancak Altınordu Başkaı' nın maç oynanmadan " Biz Süper Lig' i düşünmüyoruz , düşünsek de gençlere yer vereceğiz " gibi tuhaf laflar etmesi spor camiasını şaşırttı. Bir de gerek Adana Demirspor ve gerekse de Giresunspor maçında stadlara çok sayıda hemde maskesiz tarafatar alınması, yasak ve tam kapanma kurallarının resmen çiğnendiği bir futbol ortamında, adillikten ne kadar söz edebiliriz !

TFF Federsyonu; her takıma ve lige eşit mesafede ve dürüst davrnmalı, maçlara tecrübeli ve âdil hakemleri atamalıdır, yoksa akıllarda yanlış anlaşılmaların, kafalarda soru işaretlerinin oluşması kaçınılmaz olur.

Biz her 2 takımı yine de kutluyoruz ve inşallah dileğimiz ve tek hedefimiz Süper Lig yoludur. Yeter ki hakemlerimiz âdil olsunlar. Gerisi zaten kendiliğinden gelecektir.

Ancak; diyelim ki Play- off olmadı ve yine 1. Lig' de kaldık. Ozaman ne olacak ki; dövecek miyiz oyuncuları ? Kulübü mü basacağı ki ! Şu asla hiç unutulmasın ki formasında Ata'mızın olduğu tek takım olma özelliğimiz var ve bu şerefli ve tarihi büyük kulübün mevcudiyeti her bir başarıdan çok daha önemlidir !

Süper Lig olsa da olmasa da bizler bu takımı yürekten, gönülden sevdik. Bir de Başkan Yıldırı' ı eleştirenler, yerden yere vuranlara bir çift sözümüz var; Başkan hastayken İstanbul'dan kalkıp Samsun' a geldi. Peki bu şehrin dinamikleri, yurt dışındaki Samsunlu iş insanları; acaba Samsunspor' a ne kadar maddi destekte bulundular ? Ne kadar sahip çıktılar. Vekillerimiz siyasi alanda ne kadar lobi oluşturabildiler ?

Elbette gerçek ve varlıklı iş insanlarımız; takıma destek vermiş olabilirler ama yeterli mi o tartışılır. Yıldırım Başkan genelde yalnız ve Samsunspor sahipsiz bırakıldı.

Ne kadar yazsak bu sorunları, kanayan yaralarımızı kolay kapatamayız. Yılort Samsunspor'a Süper Lig yolunda başarılar dileriz. Dualarımız sizinle olacak. Başaracağız inşallah ama olmasa da canınız sağolsun !

Not: Samsunspor Marşı' nı yazdım ve eğer Süper Lig' e yükselirsek inşallah, o zaman marşı yayınlayacağım.

Haber Oktay ZERRİN

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)