Sarıkaya, Fenerbahçe Erkek Basketbol takımına transfer oldu

İlkadım Belediyespor kulübü basketbol takımı alt yapısında yetişen ve yakın zamanda yıldızı parlayan Hasan Abdullah Sarıkaya, Fenerbahçe Erkek Basketbol takımına transferi gerçekleşti.

Spor 02.01.2022, 15:05
Sarıkaya, Fenerbahçe Erkek Basketbol takımına transfer oldu

İlkadım Belediyespor kulübü basketbol takımı alt yapısında yetişen Hasan Abdullah Sarıkaya, Fenerbahçe Erkek Basketbol takımına transfer oldu. Başarılı sporcuyu İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş çeyrek altınla ödüllendirdi.

İlkadım Belediyespor U-16 Basketbol takımında 11 numaralı sırt formasıyla şutör gard, mevkisinde görev alan Sarıkaya, başarılı şut ataşları ve pota altında rakiplerini zorlayarak topsuz hareketleriyle kendine alan yaratabilme ve dripling dışında kendi şutlarını yaratma konusunda  müsabakalarda gösterdiği başarı grafiği, Fenerbahçe Erkek Basketbol takımını dikkatini çekti. İlkadım Belediyespor kulübü alt yapısından yetişen Lise 2.Sınıf öğrencisi 2006 doğumlu genç şutör Hasan Abdullah için hareket geçen Fenerbahçe Basketbol takımı genç oyuncuyla sözleşme imzalayarak renklerine kattı.

“Başkan Demirtaş genç yıldızı altınla ödüllendirdi”

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş yıldız basketbolcu ile sohbet etti. Demirtaş, burada yaptığı konuşmada, "Sizler kentimizin gençlerine örnek oluyorsunuz burası bir spor şehri gerek yeşil sahalarda gerekse farklı müsabaka alanlarında önemli başarılara imza atıyorsunuz. Biz İlkadım Belediyespor kulübümüzün alt yapısına ve bu şehrin gençlerine önem veriyoruz. Bu ilçenin adında tarihinde başarılar var ben sizler’ inde sahada şehrimize yakışır şekilde mücadele edeceğinize ve başarılı olacağınıza inanıyorum. Şehrimizin bağrından çıkmış birçok ünlü sporcumuz var. Bunların arasına artık iftihar ve gurur duyacağımız.

“Şehrimizin adını gururla her yerde duyuracağım”

Başkan Necattin Demirtaş’a teşekkür eden Hasan Abdullah Sarıkaya,”Bu desteklerin sayesinde daha da azimle çalışarak istediğim noktaya gelerek İlkadımspor Kulübümü ve şehrimizin adını gururla her yerde duyuracağım” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)