Sofuoğlu Formulaz'da Nefes kesti

Rize’nin Ardeşen ilçesi Tunca beldesinde bu yıl. 8.’si düzenlenen Formulaz 'a Kenan Sofuoğlu'da katıldı.

Spor 21.08.2016, 20:43
Sofuoğlu Formulaz'da Nefes kesti
Tunca Formulaz Tahta Araba Yarışları bu yılda Rize’nin Ardeşen ilçesi Tunca beldesinde gerçekleştirildi.

SAATTE 70 KM HIZ

Türkiye’nin bir çok ilinden yarışmacıların ve izleyicilerin katıldığı yarışlarda, yarışmacılar yöreye has kıl çorabı ve kara lastik giydiler. Bunun dışında yarışmacılar araçlar saatte ortalama 70 kilometre hıza ulaştıkları için güvenlik gerekçesi ile kask, kolluk ve dizlik de taktı.

Yarışmalarda virajları alamayan bazı sürücüler küçük kazalar yaşadı. Yarış parkurundaki; "Başlama noktası 150 metre geride, solama yasaktır, uçuruma düşmek yasaktır" gibi uyarı levhaları da dikkat çekti.

Son birkaç yıldır yarışlara katılıp geçirdiği kazalardan dolayı bir türlü parkuru tamamlayamayan bir sürücü ise sonuncu olmasına rağmen bu yıl parkuru tamamlandığı için mutlu olduğunu dile getirdi. Yarışları çok sayıda kişi izledi.

18 yaşın üzerindeki yaklaşık 90 yarışmacının katıldığı yarışlarda 170x70 büyüklüğündeki tahta arabalarla 1.6 km uzunluğundaki parkurda kıyasıya yarışıldı. Yarışmalara bu yıl milli motosiklet sürücüsü ve Dünya Şampiyonu Kenan Sofuoğlu da katıldı. Sofuoğlu sembolik bir yarış da yaptı. Sofuoğlu, Formulaz yarışlarında yer aldığı için duyduğu mutluluğu dile getirdi. Heycanını dile getiren  Fofuoğlu: tahta araba yarışlarının en az motosiklet yarışları kadar heyecanlı olduğunu belirtti.
 
Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)