'Spora Cimnastik ile Başlıyorum' Projesi Başladı

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde "Spora cimnastik ile başlıyorum" projesi başladı.

Spor 29.12.2020, 12:18 30.12.2020, 20:28
'Spora Cimnastik ile Başlıyorum' Projesi Başladı

"Spora cimnastik ile başlıyorum" projesi Manisa’nın Turgutlu ilçesinde başladı. 

Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, mevcut projeyle bin 500 çocuğu cimnastik ile tanıştırmak istediklerini söyledi.

Projenin faydalı geçeceğine inandığını kaydeden Öztürk, "Manisa'da 'Spora Cimnastik ile Başlıyorum Projesi' kapsamında anaokullar ile özel eğitim kurumlarındaki çocuklarımıza cimnastik öğretmeyi planlıyoruz. Pilot il olarak projemizi Turgutlu ilçemizde gerçekleştiriyoruz. Çocuklarımızın bedensel ve zihinsel gelişimlerine önemli ölçüde katkı sağlayan cimnastik branşı, tüm sporların temelidir. Cimnastik, diğer spor branşlarının altyapısının oluşmasını sağlar. Bu nedenle bir çocuğun erken yaşta cimnastikle tanışması, hangi branş olursa olsun yeteneklerinin de en kısa sürede ortaya çıkmasına neden oluyor. Bu sebeple projeyi çok önemsiyoruz" dedi.

Manisa'nın cimnastikte lokomotif illerden biri olduğunu sözlerine ekleyen Öztürk, "Daha önceki yıllarda Manisa'dan çok sayıda başarılı milli sporcu çıkarmıştık. Bu şehirde potansiyel fazla. Önümüzdeki yıllarda yeni 'Ayşe Begüm'ler, 'Mehmet Ercoş'lar çıkaracağımıza inanıyorum" şeklinde konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)