SPORCULAR SAMSUN’A VEDA EDİYOR

97 ülkeden 3 binin üzerinde sporcunun mücadele ettiği 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nın sona ermesinin ardından, sporcular kafileler halinde ülkelerine dönüyor.

Spor 31.07.2017, 21:28 31.07.2017, 21:55
SPORCULAR SAMSUN’A VEDA EDİYOR

23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nın sona ermesiyle, sporcular da Samsun’a veda etmeye başladı. Kapanış seremonisinin ardından, birçok kafile, pazartesi sabah erken saatlerden itibaren Olimpiyat Köyü’nden çıkış yaptı.

Olimpiyat Köyü’nde son yemeklerini yiyen kafileler, Samsun’dan daha sonra ayrılacak diğer ülke sporcularıyla, gönüllülerle ve diğer görevlilerle vedalaştılar.

HAVALİMANI İKİ HAFTA SONRA YİNE TIKLIM TIKLIM

Sabah saatlerinden itibaren uçuş planlarına göre sırasıyla olimpiyat köyünden ayrılan kafileler, Samsun Çarşamba Havaalanı’na en kalabalık günlerinden birini yaşattı. Samsun’daki en büyük kafileye sahip olan Rus sporcular, havaalanında da ağırlıktaydı. Japonya, Litvanya, Belarus, Yunanistan, Hindistan gibi birçok ülkeden sporcular da Samsun’a veda etti.SAMSUN’DAN MEMNUN AYRILIYORLAR

Havaalanına girişlerde, valiz teslim esnasında ve bekleme salonlarında kalabalıklar oluşturan sporcular, uçaklarına binene kadar neşeli görüntüler sergiledi. Bireysel ve gruplar halinde, Samsun’dan ayrılmadan önce son kez hatıra fotoğrafları çektiren, birbirleriyle şakalaşan ve vedalaşan sporcular, şehri çok sevdiklerini, hem organizasyon anlamında hem de sosyal açıdan tüm beklentilerinin karşılandığını belirtti.


Deaflympics 2017’de mücadele eden sporcuların tamamı 4 Ağustos itibarıyla Samsun’dan ayrılmış olacak.

97 ÜLKEDEN 3 BİNİN ÜZERİNDE SPORCUNUN MÜCADELE ETTİĞİ 23. YAZ İŞİTME ENGELLİLER OLİMPİYAT OYUNLARI’NIN SONA ERMESİYLE, SPORCULAR DA ÜLKELERİNE DÖNMEYE BAŞLADI.
KAPANIŞ SEREMONİSİNİN ARDINDAN, BİRÇOK KAFİLE, PAZARTESİ SABAH ERKEN SAATLERDEN İTİBAREN OLİMPİYAT KÖYÜ’NDEN ÇIKIŞ YAPTI.
KÖYDE SON YEMEKLERİNİ YİYEN KAFİLELER, SAMSUN’DAN DAHA SONRA AYRILACAK DİĞER ÜLKE SPORCULARIYLA, GÖNÜLLÜLERLE VE DİĞER GÖREVLİLERLE VEDALAŞTI.
DAHA SONRA SAMSUN ÇARŞAMBA HAVAALANI’NA GEÇEN SPORCULAR, UÇAKLARINA BİNENE KADAR, SON HATIRA FOTOĞRAFLARINI ÇEKTİRİP, NEŞELİ GÖRÜNTÜLER SERGİLEDİ. 

TÜM KAFİLELER, 4 AĞUSTOS İTİBARIYLA SAMSUN’DAN AYRILMIŞ OLACAK.

-
KJ ÖNERİLERİ:
SPORCULAR SAMSUN’A VEDA EDİYOR
4 AĞUSTOS’TA TÜM KATILIMCILAR AYRILMIŞ OLACAK
 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
14°
az bulutlu