Sporculara Başarı ve Beslenme Semineri Düzenlendi

Manisa'da sporcu-öğrencilerine yönelik Sporda Başarı, Sporcu Beslenmesi-Sporda Isınma ve Soğuma konulu seminerler düzenlendi.

Spor 26.07.2019, 22:07 26.07.2019, 22:31
Sporculara Başarı ve Beslenme Semineri Düzenlendi

Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Sporcu Eğitim Merkezi sporcu-öğrencilerine yönelik Sporda Başarı, Sporcu Beslenmesi-Sporda Isınma ve Soğuma konulu seminerler düzenlendi.

Atatürk Spor Salonu Toplantı Salonu’nda yapılan “Sporda Başarı” konulu seminer, Spor Psikoloğu Esra Şanlı tarafından verilirken, “Sporda Beslenme” konulu seminer, Diyetisyen Özge Pakize Şanoğlu, “Sporda Isınma ile Soğuma” konulu seminer ise Fizyoterapist Berna Canıtez tarafından verildi. Eğitimler, sporcuyu başarıya götüren faktörler, beslenmenin önemi, ısınma ve soğumanın vücuda yararlarının anlatılmasının ardından soru-cevap kısmı ile sona erdi.

“SPOR VE SAĞLIKLI BESLENMEK OLMAZSA OLMAZDIR”

Seminerlerin, gençlerin sağlıklı bir şekilde spor yaparak başarıya ulaşabilmesi amacıyla organize edildiğini belirten Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, “Spor ve sağlıklı beslenmek, olmazsa olmaz bir bütündür. Sağlıklı beslenmeyen bir sporcunun kalıcı başarılar elde etmesi mümkün değildir. Bu yüzden Gençlik ve Spor Bakanlığımız öncülüğünde gençlerimizi uzman eğitmenler ile bilinçlendiriyoruz. Amacımız gençlerimizi sağlıklı beslenme ile başarıya daha kolay ulaştırmak. Bu tarz seminerlerimiz devamı edecektir. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)