Alexa

'Tour d' Azerbaijan' bisiklet yarışı başladı

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de dördüncüsü düzenlenen 'Tour d' Azerbaijan' uluslararası bisiklet yarışı coşkuyla başladı.

'Tour d' Azerbaijan' bisiklet yarışı başladı
 Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de dördüncüsü düzenlenen 'Tour d' Azerbaijan' uluslararası bisiklet yarışı coşkuyla başladı. Hazar denizi kıyısındaki Bayrak meydanından start verilen yarışmaya bu sene 24 ülkeden 25 takım katılıyor.

Azerbaycan'da gelenek haline dönüşen söz konusu yarışmaya Türkiye'yi Torku Şekerspor 6 sporcuyla temsil ediyor. "Tour d' Azerbaijan 2013" yarışmasının şampiyonu olan Torku Şekerspor, bu yıl da birincilik hedeflediklerini bildirdi.

Torku Şekerspor antrenörü Hasan Serkan Top, Cihan Haber Ajansı'na (Cihan) yaptığı açıklamasında, Azerbaycan'da düzenlenen söz konu yarışmaya üçüncü kez katıldıklarını ve bu senede iyi bir derece elde etmek için mücadele edeceklerini bildirdi.

Yarışa katılan Muhammet Atalay da Cihan'a yaptığı açıklamada, Bakü'deki daha önceki bisiklet yarışmalarından da memnun kaldıklarını ve güzel organizasyon için Azerbaycan'a teşekkür ettiklerini dile getirdi. Atalay, "Bu benim 3. defa Azerbaycan'a gelişim. İnşallah bu yarışta iyi geçer. 2012'de kazanmıştık, bu yılda kazanmayı hedefliyoruz." dedi.

5 etapta gerçekleşecek olan "Tour d' Azerbaijan" bisiklet yarışmasında sporcular toplamda 867 kilometre mesafe katedecek. Yarışma 10 Mayıs'ta sona erecek.
Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2015, 11:22
YORUM EKLE