Trabzonspor, Eddie Newton Adını Resmen Duyurdu

Trabzonspor, Eddie Newton'un teknik direktör olacağını duyurdu. Peki, Bordo Mavili takımın Hüseyin Çimşir'den boşalan teknik direktörlük koltuğuna oturacak olan Eddie Newton kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir?

Spor 02.08.2020, 18:38 02.08.2020, 21:49
Trabzonspor, Eddie Newton Adını Resmen Duyurdu

Trabzonspor'dan lapılan açıklamada, teknik direktörlük koltuğuna antrenör Eddie Newton'ı getirildi. Trabzonspor'un resmi sitesinden Eddie Newton ile ilgili yapılan duyuruda, "Yönetim Kurulumuz, A takımımızda antrenör olarak görev yapan Eddie Newton ile yeni sezonda Teknik Direktör olarak devam edilmesi yönünde karar almıştır. Newton’a görevinde başarılar dileriz" denildi.

EDDİE NEWTON KİMDİR?

Edward John, 13 Aralık 1971 yılında dünyaya geldi. Edward John Ikem Newton 48 yaşında İngiliz eski bir profesyonel futbolcudur. Premier League kulüplerinden Chelsea'de Roberto Di Matteo'nun görev süresince yardımcı teknik direktörlük görevi yapan ve iki numaralı teknik adam olan Newton, scout konusunda geniş bir ağ ve çevreye sahip transfer dönemleri için de fikir verebilecek bir isimdir.

Futbolculuğunda 9 yıl Chelsea’de oynayan, antrenörlük döneminde de Stamford Bridge’de 7 yıl boyunca her kademede çalışan Newton, tecrübesini şimdi Trabzonspor’a aktaracak.

Eddie Newton, Müslüman olması ile ilgili bir röportajda, "İslamiyet beni iyi bir eş, iyi bir baba ve mesleğinde iyi bir adam olmam için harika bir rehber oldu. 4 harika çocuğum, sevdiğim bir eşim var ve bunlar bana dinimin bir lütfu..." ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)