TURBELDAK Akademideki Sporcularla Yürüyüş Yaptı

Turgutlu Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Dağcılık Akademisi, Belediye Spor Akademisi öğrencilerine geçtiğimiz hafta yapılan kampçılık ve malzeme tanıtımlarından sonra bu haftada  Nurgül Fidan Spor Kompleksi önünden başlayıp patikalardan devam ederek Osmancık köyünün alt kısımlarına kadar bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdi. 

Spor 30.01.2020, 16:17 02.02.2020, 00:21
TURBELDAK Akademideki Sporcularla Yürüyüş Yaptı

Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi, Belediye Spor Akademisi öğrencilerine geçtiğimiz hafta yapılan kampçılık ve malzeme tanıtımlarından sonra bu haftada  Nurgül Fidan Spor Kompleksi önünden başlayıp patikalardan devam ederek Osmancık köyünün alt kısımlarına kadar bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdi. 

TURBELDAK Yaz-Kış Yürüyüş Lideri Orhan Mert: “İlk andan itibaren çocuklarımızın gözlerinde merakla birlikte farklı bir heyecan gözlemledik. Herkes merakla “nereye gidiyoruz, acaba nasıl bir şey olacak’’ gibi sorular sordular. Yürüyüş esnasında uyulması gereken kurallarla ilgili bilgilendirmeler yapıldı. Verdiğimiz mola esnasında  doğaya zarar vermemek için azami dikkat ederek ateş yakıp yaptığımız çubuklarda marshmallow kızartıp gitar eşliğinde şarkılar söylerek öğle yemeklerimizi de yedik. Doğa ve Çevre bilincini sporla birlikte geliştirmek adına daha farklı bilgilerde aktarıp doğada yönümüzü nasıl buluruz nelere dikkat ederiz diyerek basit yön bulma yöntemlerini de kısaca anlatıp hem mola yerindeki hem de yolumuzun üzerindeki çöpleri toplayarak dönüşe geçtik. Çocuklarımızla doğaya saygı anlamında sessizlik molası vererek doğanın sesini dinledik. Önümüzdeki süreçte  çadırlı kamp yaparak basitte olsa doğada ve çadırda nasıl kalırız yaşam nasıl olur gibi konuları ele alacağız.”dedi. 


 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
16°
açık