Alexa

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Yağlı Güreşlere Davet Etti

Türkiye’nin en ünlü Başpehlivanları İsmail Balaban, Orhan Okulu, Ekrem Yavuz da Turgutlu Er Meydanı’na çıkacak. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, vatandaşları yağlı güreşlere davet etti.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Yağlı Güreşlere Davet Etti

Turgutlu Belediyesi uzun bir aradan sonra Ata Sporu Yağlı Güreşleri yeniden düzenliyor. Güreşler, 6 Ekim Pazar günü Irlamaz Rekreasyon Alanı 4 no’lu sahada gerçekleşecek. 2011-2012 ve 2019 Kırkpınar Başpehlivanı Ali Gürbüz’ün yanı sıra Kırkpınar’da kürsü yapmış Türkiye’nin en ünlü Başpehlivanları İsmail Balaban, Orhan Okulu, Ekrem Yavuz da Turgutlu Er Meydanı’na çıkacak.

Türkiye’nin en ünlü Başpehlivanları İsmail Balaban, Orhan Okulu, Ekrem Yavuz gibi 30 Başpehlivan  Turgutlu er meydanında güreşecek.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Pazar günü gerçekleşecek olan güreşlerde girişlerin ücretsiz olacağını belirtti. Başkan Akın yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Yağlı Güreşler bizim Ata Sporumuz. Her zaman söyledik yine söylüyorum, milli değerlerimize Ata sporlarımıza sahip çıkacağız demiştik. Şimdi de Ata sporumuzu olan Yağlı Güreşlerimizi uzun bir aradan sonra gerçekleştireceğiz. 2011-2012 ve 2019 Kırkpınar Başpehlivanı Ali Gürbüz, Kırkpınar’da kürsü yapmış başpehlivanlar İsmail Balaban, Orhan Okulu, Ekrem Yavuz’un yanı sıra Menderes Saltık, Yıldıray Akın derece yapmış 30 Başpehlivanımız Turgutlu er meydanında güreşecek. 6 Ekim Pazar günü saat 10.00’da Irlamaz Rekreasyon Alanı 4 no’lu sahada gerçekleşecek olan güreşlerimize tüm halkımızı bekliyorum” 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2019, 15:44
YORUM EKLE

banner325