Türk güreşinin babası Yaşar Doğu Anılıyor

Cihan Pehlivanı milli sporcu Yaşar Doğu, vefatının 60’ncı yılında organize edilen TRT Spor spikeri Erdoğan Arıkan’ın moderatörlüğünde yapılan programla anılacak.

Spor 07.01.2021, 19:05 07.01.2021, 22:35
Türk güreşinin babası Yaşar Doğu Anılıyor

“Türk güreşinin babası" olarak anılan Cihan Pehlivanı milli sporcu Yaşar Doğu Samsun'da düzenlenecek bir etkinlikle anılacak.

Vefatının 60’ncı yılında Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen programla anılacak olan Milli Sporcu Yaşar Doğu'nun yanısıra, Erdoğan Arıkan’ın moderatörlüğünde SBB TV YouTube kanalından canlı yayınlanacak programda ünlü isimler de yer alacak.

TRT Spor spikeri Erdoğan Arıkan’ın moderatörlüğünde 08 Ocak Cuma günü saat 20.00’da SBB TV youtube kanalında ilk kez yayınlanacak olan İz Bırakanlar programının konusu “Türk güreşinin babası” olarak anılan Güreşin sembollerinden Yaşar Doğu olacak. Programda Yaşar Doğu’nun hayatı anlatılacak.

Olimpiyat ve Dünya Şampiyonu Milli Güreşçiler Taha Akyol ve Rıza Kayaalp’in yanı sıra Yaşar Doğu’nun oğlu Prof. Dr. Gazanfer Doğu, Türk güreşi hakkında en kapsamlı kaynaklardan birisi olan Yaşar Doğu kitabının yazarı ve Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven’in katılımıyla gerçekleşecek canlı yayında yapılacak çekiliş ile izleyenlere güreş mayosu, güreş ayakkabısı ve Yaşar Doğu kitabı hediye edilecek.

Yaşar Doğu’nun vefatının ardından güreşi bırakan Çarşambalı milli güreşçi Mustafa Dağıstanlı’nın da yayında yer alacağı programa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’de katılacak.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)