Alexa

Türk Korfbol Takımına Avrupa Şampiyonası’na Katılma Hakkı!

Türk Korfbol Takımımız, Ukrayna’nın Lviv kentinde düzenlenen 2020 Avrupa Şampiyonası Ön Eleme Müsabakaları’nı birinci sırada bitirerek Polonya’da gerçekleştirilecek Avrupa Şampiyonası’na katılma hakkı elde etti.

Türk Korfbol Takımına Avrupa Şampiyonası’na Katılma Hakkı!

Corendon Airlines sponsorluğunda ilk uluslararası turnuvasını oynayan Türk Korfbol Takımı Ukrayna’nın Lviv kentinde düzenlenen 2020 Avrupa Şampiyonası Ön Eleme Müsabakaları’nı birinci sırada bitirdi. Türk Korfbol Takımı, Polonya’da gerçekleştirilecek Avrupa Şampiyonası’na katılma hakkı elde etti.

Ön Eleme Müsabakaları’nı namağlup tamamlayan, Ukrayna, Belarus, İsveç, Yunanistan ve İsviçre’yi yenen Türk Korfbol Takımımız, çok önemli bir başarıya imza attı.

İlklerin Havayolu Corendon Airlines’ın forma göğüs sponsoru olduğu takım yarı finalde Yunanistan’ı 18-6 mağlup ettikten sonra final maçında da İsviçre’yi 18-8’lik sonuçla geçti. Türk Korfbol Takımı, Belarus’u 31-5 yenerek Türk korfbol tarihinin en çok sayılı maçına da imza atmıştı.

Türk Korfbol Takımı, Ukrayna’da oynadığı maçlarda şu sonuçları elde etti:

Türkiye – Ukrayna: 17-3

Türkiye – Belarus: 31-5

Türkiye – İsveç: 25-8

Türkiye – Yunanistan: 18-6 (Yarı Final)

Türkiye - İsviçre: 18-8 (Final)

Türk Korfbol Takımımızın katılacağı Avrupa Şampiyonası ise Uluslararası Korfbol Federasyonu (IKF) tarafından 2020 yılının Ekim ayında Polonya’da gerçekleştirilecek.

Pek çok amatör spor organizasyonu ve spor kulübünün destekçisi Corendon Airlines da forma göğüs sponsoru olduğu Türk Korfbol Takımı’na Avrupa Şampiyonası süresince ulaşım ve konaklama desteği verecek.

YORUM EKLE