Ufka Yolculuk Yarışması

Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından Samsun Valimiz Sayın İbrahim Şahin’i Ufka Yolculuk 4 Hadis Yarışması kapsamında bilgilendirme ziyareti gerçekleştirildi.

Spor 26.11.2015, 22:28
Ufka Yolculuk Yarışması

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından, bu yıl 4.sü düzenlenecek Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları, Türkiye ve Dünya geneliyle aynı anda Samsun'da da düzenleniyor.Proje Ortağı: Samsun Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü

Samsun Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü'nün proje ortağı olduğu “Hadis” konulu yarışma, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar'ın “Riyazü's Salihîn'den 1001 Seçkin Hadis” isimli kitabından gerçekleştirilecek.


Yarışmanın Amacı

Yarışmanın; Toplumun her kesimini Son Peygamber'in (sav) mesajları ile buluşturarak, Allah’ın rızasını kazanmak, toplumda hadis algısı oluşturmak, H.1437 / M.2016 yılı içerisinde Peygamber Efendimizin (sav) hadislerinin okunmasını ve hayata tatbik edilmesini teşvik amacıyla düzenlendiği açıklandı.


Büyük Ödüllü Organizasyon

Yarışmaya katılanlar, merkezi olarak verilen 16 Umre seyahati, 28 tablet bilgisayar ve 15 bin TL para ödülünün yanı sıra, Samsun'da dereceye gireceklere, il ödülleri dağıtılacak.


Dünya Geneline Yönelik Yarışma

A, B, C ve D kategorilerinde yazılı test usulü düzenlenecek yarışmaya, internet üzerinden online Türkçe dilinde E kategorisinde ve yine internet üzerinden tüm dünyada İngilizce dili için yaş sınırı olmaksızın F kategorisinde katılabilinecek.Ufka Yolculuk Karadeniz Bölge Sorumlusu Kemal Davutoğlu yarışma hakkında “Ufka Yolculuk olarak bu yıl 4.sünü düzenleyeceğimiz yarışmanın Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (sav) hadislerini hayatta yaşanılır kılmak ve ihya etmek amacıyla yola çıkmış bulunuyoruz. Yarışma kitabımız da insanlara dünya ve âhiret saâdetini kazanma yollarını gösterecek, zâhirî ve bâtinî edepleri elde etmelerini sağlayacak, iyiyi ve güzeli teşvik, kötüden ve çirkinden uzaklaşmayı temin edecek sahih hadislerden oluşan muhtasar bir kitap olan İmam Nevevi’nin Riyazu’s Salihin eseri olacaktır. Yarışmamız, okuma alışkanlığının istenilen düzeyde olmadığı günümüzde; okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine, insanlarımızın sahih kaynaklarla buluşmasına bir nebze de olsa katkı sağlamayı hedeflemektedir.” dedi.


Ufka Yolculuk Samsun İl Sorumlusu Kemal Uzun’da yarışma başvurularının www.ufkayolculuk.com sitesinden 13 Kasım’da başladığını belirterek  “21 Şubat’a kadar devam edecek kayıtlar online olarak yapılmakta ve 3 Nisan’da da tüm Türkiye ile aynı saatte yarışma yapılacaktır.” dedi.


Samsun Valimiz Sayın İbrahim Şahin’de “Böyle güzel yarışmaların her daim destekçisi olacağız” diyerek açılış ve ödül törenlerine katılmak istediğini belirtti.


 Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN, ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.
   

 Ziyaretin sonunda Samsun Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Kemal DAVUTOĞLU, Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN’e yarışma kitabını ve tablo takdim etti.

Yorumlar (0)