banner401Ufuk Üniversitesi'nden Pandemi Döneminde Türk Sporuna Destek

Ufuk Üniversitesi, pandemi tedbirleri kapsamında bir süredir Ankara’ da hizmet veren tek havuz olarak Türk sporuna desteğini sürdürüyor. 

Spor 18.12.2020, 12:27 18.12.2020, 12:35
Ufuk Üniversitesi'nden Pandemi Döneminde Türk Sporuna Destek

Millilik belgesine sahip modern pentatlon sporcuları ve Türkiye Yüzme Federasyonu'nun düzenlediği Türkiye şampiyonalarına katılmış olan sporculara, Spor Merkezinde antrenman imkânı sağlayan Ufuk Üniversitesi, pandemi tedbirleri kapsamında bir süredir Ankara’ da hizmet veren tek havuz olarak Türk sporuna desteğini sürdürüyor. 

Temiz Su Sertifikası ve 6 kulvarlı yarı olimpik havuza sahip olan Ufuk Üniversitesi Spor Merkezi, 15 kulübe mensup milli veya lisanslı sporculara antrenman imkânı sağlıyor. Spor Merkezi, pandemi tedbirleri kapsamında belirlenen tüm hijyen kurallarına uygun şekilde randevulu ve sınırlı kişi sayısı ile hizmet vermeye devam ediyor.  

18-20 Aralık 2020 tarihlerinde, Kırşehir’ de düzenlenen Yüzme Federasyonu Bölgesel Yüzme Şampiyonası müsabakalarında madalya alan tüm sporcular ve 25-27 Aralık 2020 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonasına hazırlanan sporculardan biri hariç diğer tüm adaylar, Ufuk Üniversitesi Spor Merkezi havuzunu kullanarak antrenmanlarını gerçekleştirdiler. 

Öte yandan Ufuk Üniversitesi Spor Merkezi bünyesinde bulunan havuz, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Valiliklere gönderdiği genelge kapsamında, pandemi kurallarına uygun olacak şekilde açık tutulmasına karar verilen Türkiye genelinde 68 havuz içerisinde tek vakıf üniversitesine ait olma özelliği taşımaktadır. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu