Yaşar Doğu Aranan Rol Model!

Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven, Gençlere rol model olarak Türk Güreşinin Sembolü Yaşar Doğu'yu gösterdi.

Spor 11.12.2021, 21:52 11.12.2021, 22:10
Yaşar Doğu Aranan Rol Model!

Tartışmasız örnek ahlakı, başarı, mücadele vatan ve millet sevgisiyle milletin gönlünde taht kuran Türk Güreşinin Sembolü Yaşar Doğu'yu aranılan bir rol model olarak gösteren Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven, "Türk Güreşinin Sembolü Yaşar Doğu aranılan bir rol model olarak karşımızda durmaktadır." dedi.

Türk Güreşinin Sembolü Yaşar Doğu aranılan bir rol model olarak karşımızda durmaktadır

"Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korumak maksadıyla spora yöneltelim" dediklerini hatırlatan Ahmet Seven, "Bunun için tesisler kuruluyor, sahalar açılıyor. Her türlü teşvik uygulanıyor. Yani bütün yatırım gençlerimizin bedenine yapılmak isteniyor. Peki ya beyni ne olacak? Bu konuda bilinçli olmayan, yani kafası dolu olmayan genç, sporu ne kadar sürdürebilecek? Spor yapanlar arasında da kötü alışkanlıklara müptela olmuş gençlerimiz çıkmıyor mu? Bu anlamda sporu bir başına kurtarıcı olarak görebilmek mümkün mü?" dedi.

"Tartışmasız örnek ahlakı, başarı, mücadele vatan ve millet sevgisiyle milletin gönlünde taht kurmuş Türk Güreşinin Sembolü Yaşar Doğu aranılan bir rol model olarak karşımızda durmaktadır." ifadelerine yer veren Ahmet Seven, şunları söyledi:

Bu hususta gençlerimizi önce onların rol model olarak görüp örnek ahlakıyla gönüllerine girebilecek kişilerle tanıştırmanın etkili bir yol olacağını düşünüyorum.Bu kişilerin hem sporcu, hem güzel ahlaklı, hem de bir millet kahramanı olmaları gerekiyor. Batı dünyası gerçek kahramanlara sahip olmadığı için sanal kahramanlar üreterek onları hem kendi gençliğine hem de başka ülkelere pazarlıyor. Bununla da yetinmiyor. Magazin dünyasında ahlaken çökmüş, kötü alışkanlık bağımlısı kimseleri onların önüne sevimli birer model olarak sunuyor. Günümüz gençliği bu iki çıkmazın arasında kalmış durumdadır.

Gençliğe rol model olabilecek Yaşar Doğu'dur

Bu anlamda tartışmasız örnek ahlakı, başarı, mücadele vatan ve millet sevgisiyle milletin gönlünde taht kurmuş Türk Güreşinin Sembolü Yaşar Doğu aranılan bir rol model olarak karşımızda durmaktadır. Bugünden tezi yoktur hayatı filme alınmalı, gençlik merkezlerinde anlatılmalı, spor liseleri ve fakültelerinde ders olarak okutulmalıdır. İnanıyor ve iddia ediyorum ki onun hayatı onbinlerce insanı etkileyecek ve müspet anlamda değiştirecektir. Spora güzel ahlak yansımadıkça bir adım ile gitmek mümkün değildir. Tekrar ifade ediyorum: Bizim elimizde gençliğe rol model olabilecek Yaşar Doğu gibi güçlü kahramanlarımız vardır. Spor hem beyin hem beden işidir. Önerimi yani rol model olarak teklif ettiğim vatan millet sevdalısı o büyük ismi masaya yatırıp düşünün derim.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)