YILPORT SAMSUNSPOR DAHA AKTİF FUTBOL SERGİLEMELİ !

Yılport Samsunspor'un özlenen, arzulanan ve  taraftarların istediği futbol bu  değil, Bundan kastetmek istediğimiz şey; lidere, liderliğe daha çok yakışan, pozitif, göze seyri hoş gelen aktif bir futboldur.

Spor 04.02.2020, 12:34
YILPORT SAMSUNSPOR DAHA AKTİF FUTBOL SERGİLEMELİ !

Her ne kadar; bugün ve geçen hafta lider isek de, Yılport Samsunspor' un özlenen, arzulanan ve  taraftarların istediği futbol bu  değil ! Bundan kasdetmek istediğimiz şey; lidere, liderliğe daha çok yakışan, pozitif, göze seyri hoş gelen aktif bir futboldur.

Yoksa; liderliğimizin çok fazla övünülecek bir yan kalmayacak. Elbette ki ligde, grupta lider olmak çok güzel bir durum ancak asıl güzel olması gereken şey, Samsunspor' un güzel futbol sergilemesidir.

Diyeeksiniz ki ligin en az gol yiyen takımıyız; lig lideriyiz, şampiyonluğa giden yoldayız ancak bizim ilk planda görmek istediğimiz; Yılport Samsunspor' un göz hoş gelen, rakibi adeta siindir gibi ezen, coşkulu ve alkışı hakeden bir futboluyla gündeme gelmesidir.

Rakibimiz ve hemen bizi 2 puan eksiği ile yakından takip eden Manisa FK; Şanlıurfaspor' u 7-0 farklı mağlup etti ki; biz kendi sahamızda taraftarlarımıza zama zaman korkulu anlar, pozisyonlar yaşatıyoruz ve  bu da bize; liderliğe ve şampiyonluğa oynayan bir takıma hiç de yakışmyor.

Ertuğrul Sağlam hocamızın kısa sürde, takıma kattığı  başarıyı ve fedakârlığı görmezden gelemediğimiz gibi; oynanan kısır futbolu da köşe yazarları olarakgörmezden gelemeyiz. Zaten ben bazı köşe yazarlarımızıı yazılarını okudum ve  onlar da aynı benim gibi düşünüyorlar.

Demek ki takım oyununda hâla sıkıntılarımız var.Topa ve yere sağlam basan, rakibini sahadaki  güzel oyunuyla püskürten, ikili mücadeelerde daha fazla ön plana çıkan ve  alkışı hakeden bir Yılport Samsunspor istiyor ve özlemle bekliyoruz.

Tarsus İdmanyurdu maçını şöyle böyle galip bitirdik ama oynanan oyun da bizleri pek memnun  etmedi. Haftaya Afyonspor ile oynayacağımız maçta; işte bu aksaklıkları, eksikleri telâfi ederek oynarsak sahadan iyi bir sonuçla ayrılabiliriz.

Yılport Samsunspor; her türlü zorluğun üstesinden gelebilecek onurlu ve başarılı bir takımdır. Kulüp Başkanı, yönetim, taraftarlar ve futbolcular ve de Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam ile bu başarıyı sağlayacağımıza  olan güven ve  inançla, Samsunspor' umuza  başarılar dilerim. Saygılarımla.

Oktay ZERRİN
 
 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)