Yusuf Polat: Fatih Karagümrük’e Bir Stadı Çok Görüyorlar

İstanbul’un en köklü en eski semt takımı olan ve 36 yıl sonra Süper Lig’e yükselip adeta fırtınalar estiren Fatih Karagümrük’e bir stadı çok görüyorlar.

Spor 03.10.2021, 19:31 03.10.2021, 21:30
Yusuf Polat: Fatih Karagümrük’e Bir Stadı Çok Görüyorlar

Yusuf Polat, "Karagümrük taraftarı: Taş yerinde ağırdır" başlıklı makalesinde Karagümrük stadının neden yapılmadığıyla ilgili yazdı.

Geçtiğimiz Temmuz’da “Karagümrük’ün stadı neden yapılmıyor?” başlıklı bir yazı yazdığını belirten Polat, Aradan yaklaşık 3 ay geçtiği halde bir arpa boyu yol kat edilmediğini yazdı ve; "İstanbul’un en köklü en eski semt takımı olan ve 36 yıl sonra Süper Lig’e yükselip adeta fırtınalar estiren Fatih Karagümrük’e bir stadı çok görüyorlar. " dedi.

Karagümrük şu an maçlarını 76 bin kişilik Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda oynadığını dile getiren Yusuf Polat, "Fakat taraftarın isteği maçların Fatih ilçesi sınırlarında oynanması, daha doğrusu şu an Fatih’te bulunan eski stadın revize edilip, düzenlenip 15-20 bin kişilik bir stad haline getirilmesi. Sosyal medya platformu Twitter üzerinden Karagümrük taraftarına “Stad nerede yapılmalı?” diye sordum. Gelen cevapların çoğunluğu öncelikle Fatih’te bulunan stadın tekrar revize edilmesiydi." dedi.

Yazar Polat diğer cevapları şöyle sıraladı:

  • Edirnekapı İETT otobüs garajının olduğu yer,
  • Yenikapı’da amatör karşılaşmaların yapıldığı alan,
  • Vatan Caddesi’ndeki Mimarsinan Stadyumu’nun yenilenmesi...

Polat; Karagümrük taraftarı “taş yerinde ağırdır” deyip stadın aynı yerde tekrar düzenlenmesini istediğinir ve kesinlikle Arnavutköy’de yapılacak hiçbir projeyi istemediğini yazarak şunları söyledi:

"Haksız da değiller hani, bir de şöyle düşünmek lazım; hatta taraftar o kadar akıllı ki, gelen cevaplarda şu ifadeler de vardı: Stadın Fatih’te olması sadece Karagümrük'ün futboluna katkı sağlamayacak çevre ekonomisi açısından da önemli. Zira Edirnekapı’dan girdiğiniz gibi Kariye Müzesi’yle bir başlarlar gezmeye Sultanahmet’e kadar giderler. Taraftar gerçekten çok haklı. Karagümrük şu an taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanan bir futbol oynuyor ve bu takım Avrupa’ya giderse eğer, yurt dışından buraya gelecek herhangi bir takım için İstanbul’un Fatih ilçesi adeta turizmin başkenti. Gelen taraftar Fatih esnafına da ciddi bir kazanç sağlar. Bu vesileyle daha önce çağrıda bulunduğum Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan Beye tekrar çağrıda bulunayım hatta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na da seslenelim: Karagümrük taraftarının bu haklı isyanına kulak verin, tek dertleri Fatih’te bir stad yapılması, çok zor olmasa gerek."

Tahir Kıran Başkana not düşen Yusuf Polat, son olarak makalesini şöyle bitindi: Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Sayın Tahir Kıran’la ilgili “Galatasaray’la uğraşma Tahir Kıran” başlıklı bir yazım vardı. Sayın Başkanı başlık yüzünden sanırım biraz kızdırdım. Amacım kızdırmak değil uyarmak ve biraz daha sakin olmaya davet etmekti. Umarım başarılı olmuşumdur. Sayın Başkanı kırdıysak da kusurumuza bakmasın.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)