Yusuf Polat, Geleceğin Galatasaray’ı şimdiden hazır

Türk takımı Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi E Grubu'ndaki ilk maçında sahasında İtalya'nın Lazio takımını 1-0 yenerek gruba galibiyetle başladı.

Spor 17.09.2021, 21:10
Yusuf Polat, Geleceğin Galatasaray’ı şimdiden hazır

Yazar Yusuf Polat, Avrupa’da başarı denince akla gelen tek Türk takımı Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi E Grubu'ndaki ilk maçında sahasında İtalya'nın Lazio takımını 1-0 yenerek gruba galibiyetle başladığını belirtti.

Sezon başında transfere 25.3 milyon Euro harcayarak hareketli bir dönem yaşayan Aslan, maaş bütçesini de 62.5 milyon Euro'dan, 48.2 milyon Euro'ya indirdiğini belirten Polat, "Takımın yaş ortalamasını da 25,2’ye düşürerek genç ve dinamik bir ekip yaratan Cimbom bu durumun karşılığını sahada da aldı. ‘Genç yıldızlar’ Halil Dervişoğlu, Berkan Kutlu, Victor Nelsson, Alexandru Cicaldau, Olimpiu Morutan, Lazio karşısında hiç sırıtmadı, adeta ‘40 yıllık Galatasaraylı gibi’ mücadele ettiler." diye yazdı.

Bu arada Morutan’a ayrı bir parantez açmak gerektiğine işaret eden İttifak Gazetesi Yazarı Yusuf Polat, yazısının devamında şunları söyledi:

"Teknik direktör Fatih Terim şu an 21 numaralı formayı giyen Morutan’a devre arası 10 numaralı formayı vermeyi düşünüyor, bu durum bence Morutan için iyi olmayabilir. Kendisinden çok şey beklendiğinin farkında olan oyuncu bir de 10 numaralı  formanın baskısını yaşarsa performans düşüklüğü de kaçınılmaz olur. Rumen oyuncu Olimpiu Morutan’la ilgili şöyle de bir bilgi vereyim: Oyuncunun isminin nasıl okunduğu tartışma konusu olmuştu. Morutan’ın adındaki ‘T’ harfinde bir çentik var, kendisi özellikle isminin, 'Morutsan' şeklinde söylenmesini istiyor. Maç esnasında da spikerler tarafından bu isim telaffuz ediliyor."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)