Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı Başlıyor

Bilgi Güvenliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hamdi ATALAY, yaptığı açıklamada,13. Uluslararası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı "3-4 Aralık 2020" tarihinde Koronavirüs salgını nedeniyle online ortamda gerçekleşeceğini söyledi.

Teknoloji 27.11.2020, 12:12
Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı Başlıyor

13. Uluslararası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı "3-4 Aralık 2020" tarihinde Koronavirüs salgını nedeniyle online ortamda gerçekleşeceğini belirten Bilgi Güvenliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hamdi ATALAY, Konferans katılım linki web siteleri üzerinden duyurulacağını belirterek, "Konferansın bu yılki ana teması 'Siber Güvenlik ve Güvenli Veri Paylaşımı' olarak belirlenmiştir."

Atalay, Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı, düzenlendiği ilk yıldan beri Türkiye'de üniversite-kamu-endüstri işbirliğinin geliştirildiği, kamunun bilgilendirildiği, eğitildiği, tüm bilim insanları, araştırmacılar ve sektörel uygulayıcılar arasında bilgi alışverişini sağlayan ülkemizde bu alandaki en önemli etkinliklerden biri olduğunu belirtti. 

“Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı”nın bu yılki ana temasının ‘’Siber Güvenlik ve Güvenli Veri Paylaşımı’’ olarak belirlendiğini dile getiren Atalay," Hayatımızın her alanına nüfuz eden internete bağlı cihazların oluşturduğu nesnelerin interneti olarak adlandırılan yeni yaşam biçimi; toplanan büyük verinin analiziyle yeni yeni hizmetler sunulmasını sağlayarak hayatımızı kolaylaştırmakta, etkinliğimizi ve verimliğimizi arttırıp iş yapış şeklimizi ve günlük hayatımızı değiştirmektedir. Bunca olumlu yanıyla birlikte her türlü bilgi ve işlemin elektronik ortama taşınması ve kritik altyapılarda da yoğun olarak internet uygulamalarının kullanılmasıyla birlikte güvenlik ihlallerini de hızla artmaktadır. Makinalar arası iletişim (M2M), Nesnelerin İnterneti (IoT), Yapay Zekâ ve Blok Zincir Teknolojisi uygulamalarının artması ile siber tehdit ve tehlikeler olağan üstü artış göstermekte olup bu durum ülkeler, kurumlar ve bireyler için hayati hale gelmektedir." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
15°
parçalı bulutlu