Bilgilerin İfşa Edilmesi ve Bilgilerin Kullanılması

Bilgilerin İfşa Edilmesi ve Bilgilerin Kullanılması ve korunmasıyla ilgili internet ortamında form veya paylaşımlarla ilgili bilgilendirici yazı.

Teknoloji 01.02.2021, 14:56
Bilgilerin İfşa Edilmesi ve Bilgilerin Kullanılması

Kişisel verileri ele geçirme ve bu bilgilerin yayılmasını sağlamak hukukumuza göre suç teşkil eder.  Bu suçun temelinde ilgili kişinin hak ve özgürlüğünün hiçe sayılarak gizli kalması gereken ve üçüncü kişiler tarafından bilinmesine müsaade edilmeyen bilgilerin açıklanması, yayınlanması yani ifşa edilmesidir. Bilgilerin İfşa Edilmesi ve Bilgilerin Kullanılması yasalarımız gereği yasaktır.

Platformlarda şu yazıya dikkat çekilmektedir.

Bilgilerin İfşa Edilmesi ve Bilgilerin Kullanılması

Kişisel bilgilerin korunması politikamızda belirttiğimiz gibi, adli kamu kurumlarının herhangi bir isteği olmadığı takdirde, forum içerisinde bulunan Kişisel Veriler hiçbir şekilde 3. Şahıslar tarafından görülmeyecek, paylaşılmayacak ve kullanılmayacaktır.

Adli kurumlarla paylaşılan bilgiler de, belirli yasalar çerçevesinde yürütülmekte ve kişisel haklarınızın korunması birinci planda dikkate alınmaktadır.

Bizimle paylaştığınız tüm kişisel bilgiler sizinle yapmış olduğumuz kullanıcı sözleşmesinde bulunan maddeleri yerine getirebilmek, size daha kaliteli hizmet verebilmek amacıyladır. Paylaşmış olduğunuz verilerin kullanılıp kullanılmaması kararı tamamen size aittir .Fakat sizin izniniz olmadan da kayıt altına alınmakla zorunlu olunan bazı bilgiler vardır. IP adresleri buna bir örnek sayılabilir .Bunun sebebi ise verilerinizin sözleşmeyle uyumlu bir şekilde kullanılıp kullanılmadığının kontrol edilmesidir.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)