Burcu Nergiz, ATP Yatırımcı İlişkileri Müdürü Görevine Getirildi

Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayan ATP’de, yatırımcı ilişkileri ve sermaye piyasası uzmanı Burcu Nergiz ATP Yatırımcı İlişkileri Müdürü olarak göreve başladı. Peki Burcu Nergiz kimdir?

Teknoloji 03.09.2021, 10:20
Burcu Nergiz, ATP Yatırımcı İlişkileri Müdürü Görevine Getirildi

Burcu Nergiz ATP Yatırımcı İlişkileri Müdürü olarak göreve başladı.

Burcu Nergiz’in Yatırımcı İlişkileri Müdürü atamasını değerlendiren ATP Genel Müdürü Ümit Cinali, “Halka arz süreçlerinin tümünde bulunmuş ve Türkiye’nin ileri gelen kurumlarında yatırımcı ilişkileri görevini üstlenmiş bir yeteneğin şirketimize katılmasından mutluyuz. Burcu Nergiz’in katkılarıyla yatırımcılarımıza mümkün olan en iyi hizmeti sunacağımızdan eminim.”  dedi.

Burcu Nergiz Kimdir?

Borsa İstanbul ve SPK’da staj yapan Nergiz, Wall Street Institute’de Planlama Asistanı olarak iş hayatına atıldı. 2011’de Interlab’de Finansal Raporlama bölümüne katılan Nergiz, 2013’te Çuhadaroğlu   şirketine katıldı. 2018 yılına kadar Finansman, Kurumsal Risk Yönetimi ve Yatırımcı İlişkileri Uzmanı olarak şirketin halka arz sürecinde bulundu. Nergiz, 2018-2020 arasında Çuhadaroğlu Kurumsal Risk Yönetimi ve Yatırımcı İlişkileri Yöneticisi görevini üstlendi. 2020’de Eczacıbaşı Topluluğu’na Sermaye Piyasası Sorumlu Uzmanı olarak katılan Nergiz, Eczacıbaşı Yatırım Holding Ortaklığı A.Ş.’de ve Eis Eczacıbaşı İlaç Sınai & Finansal Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de Yatırımcı İlişkileri Yöneticiliği görevlerini de üstlenmiştir. 

Finans, muhasebe ve yatırımcı ilişkileri üzerinde sertifikalara sahip olan Burcu Nergiz, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Ruhsatı, Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3 Lisansı,  Kurumsal Yönetim Derecelendirme Lisansı ve Kredi Derecelendirme Lisansı sahibidir. İstanbul Üniversitesi Ekonometri Bölümü mezunu Burcu Nergiz, Bilgi Üniversitesi’nde Muhasebe ve Denetim dalında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

ATP NEDİR?

1997 yılında kurulan ATP, şirketlerin kritik işlemlerine kurumsal yazılım ve altyapı çözümleri sağlayan bir teknoloji şirketidir. Ata Holding bünyesinde yer alan ve halka açık bir şirket olan ATP’nin, Tradesoft, Zenia ve ATP Digital markaları farklı sektörlere hizmet vermektedir. 

Kaynak: ÇAĞLAR
Yorumlar (0)