Alexa

Çamaşır Makinesinde Yıkama Çok Uzun Sürüyor

Çamaşır Makinesinde Yıkama Çok Uzun Sürüyor

Gelişen teknolojiyle birlikte çamaşır makinelerinde, her çamaşır tipine ve kirlilik durumuna göre en uygun koşullarda yıkama sağlayacak yıkama programı seçenekleri bulunuyor. Her yıkama programının farklı işlem sıralaması, durulama/sıkma sayısı ve program süresi bulunmaktadır. Bu yüzden de çamaşır makinesinin yıkama süresi her zamankinden uzun olması durumunda ilk olarak seçilen yıkama programının, program sürelerinin kontrol edilmesi gerekir. Eğer çamaşır makinesi kılavuzunda seçilen yıkama programı süresinden de uzun bir yıkama süresi söz konusu olmuş ise mutlaka profesyonel Arçelik Servisi merkezine başvuru gerçekleştirilmesi gerekir.

Çamaşır makinelerindeki arızaların gündelik yaşantıda çok ciddi aksaklıklara neden olabileceğinden Fındıklı Arçelik Servisi merkezi bölge genelinde tam donanımlı servis araçları ile her zaman müdahale için hazır bulunuyor. Böylelikle gelen çamaşır makinesi arıza taleplerine en hızlı şekilde yanıt sağlayabiliyor. Çamaşır makinesinin yıkama programının çok uzun sürmesi durumunda da en kısa süre içerisinde ilgili adrese ulaşıyor. Çamaşır makinesinin yıkama programının çok uzun sürmesi makinenin bağlı bulunduğu su tesisatında su basıncının çok düşük olması, elektrik akımının düşük olması ve teknik problemler nedeni ile uzun sürebilir. Bu durumda çamaşır makinesinin bağlı bulunduğu su tesisatındaki su basıncının yükseltilmesi (genellikle musluk veya tesisattaki basınç ayarlayıcının arttırılması) gerekir. Bu şekilde makinenin normal şiddette suyu alması sağlanabilir.

Çamaşır makinesinin elektrik akımını düşük alması gibi bir durum ise profesyonel elektrik servisi hizmeti alınması gerekir. Çamaşır makinesinin su giriş hortumunun tıkalı olması durumunda da su giriş ağır olacağından, uzun zaman alabilir. Bu durumda da çamaşır makinesinin su giriş hortumu tıkanıklığı giderilir. Bunun dışında kireçlenme ve teknik arızalar nedeni ile rezistans geç ısıtabiliyor. Bu durumda ise rezistansta kireçlenmeyi çözücü müdahaleler gerçekleştirilebileceği gibi gerekli olması durumunda ise yenisi ile değişimi gerçekleştirilebilir. Bu gibi müdahalelerde çamaşır makinesinin orijinal yedek parçalarının kullanımı gerçekleştirilir. Böylelikle kısa süre içerisinde aynı veya benzer nitelikli sorunların değişen parçadan kaynaklı olarak ortaya çıkmaması sağlanabilir. Çamaşır makinesinin değişen ve onarılan parçalarına ilişkin olarak da Bulgurlu Arçelik Servisi merkezi tarafından 1 yıllık garanti desteği de verilmektedir.

YORUM EKLE

banner325