Alexa


Elektrik Faturalarında Türkiye'de İlk Uygulama

Vangölü Elektrik Perakende Satış A.Ş. (VEPSAŞ), Vatandaşa büyük kolaylık sağlayacak Türkiye’de ilk uygulamayı gerçekleştirdi.

Teknoloji 01.12.2016, 13:20 01.12.2016, 13:37
Elektrik Faturalarında Türkiye'de İlk Uygulama
Van'da vatandaşlara kolaylık sağlayan ve pratik çözümler getiren ilk uygulama başladı. VEPSAŞ Şirket Müdürü Murat Taş ve İl Müdürü Mehmet Ali Atalan, uygulama hakkında bilgi verdi.

Uygulamanın Türkiye’de bir ilk olduğuna dikkat çeken VEPSAŞ Şirket Müdürü Murat Taş;Van, Bitlis, Muş ve Hakkari illerinde 600 binden fazla tüketicinin ana tedarikçisi olan ve Türkiye genelinde serbest tüketici olmaya hak kazanan tüm tüketicilere de indirimli elektrik satışı yapan Türkerler, VEPSAŞ, müşteri memnuniyeti için adım adım müşteri bilgilendirme uygulamalarıyla elektrik faturalarını müşterilerine kısa mesaj (SMS) yoluyla da göndermeye başlıyor."dedi.

Taş, “Bu uygulama kapsamında; öncelikle müşterimizin sayacı okunduğu anda cep telefonuna fatura miktarını ve vadesini mesaj olarak gönderiyoruz. Eğer müşterimiz ilk mesajı dikkate almaz ise fatura vadesi dolduktan 3 gün sonra ikinci bir hatırlatma mesajı gönderiyoruz. Tüm uyarılara rağmen yasal süresinde ödeme yapmayan müşterimizin elektriğini mevzuatlar gereği kestiriyor ve kesme işlemine dair mesajı da gönderiyoruz. Eğer müşterimiz ödeme yapar ise açma iş emrini ekiplerimiz yapıyor ve dağıtım şirketi elektriği açtığını bize bildirdiği anda yine mesaj ile elektriğin açıldığını müşterimize bildiriyoruz. Temennimiz, müşterilerimizin ilk mesajı dikkate alarak faturalarını zamanında ödemeleri ve herhangi bir cezaya maruz kalmamaları yönündedir” dedi. 
Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P