Alexa

En Kolay Güncellenen Bilgisayar Modeli

Masaüstü bilgisayar modelleri, mobil cihazların hakim olduğu günümüz dünyasında yerlerinden kıpırdatılamayan devler olsalar da, en uygun fiyata en yüksek performansı alabileceğiniz tek model olduklarından popülerliklerini hiçbir zaman yitirmeyeceklerdir.

En Kolay Güncellenen Bilgisayar Modeli
Masaüstü bilgisayar modelleri, mobil cihazların hakim olduğu günümüz dünyasında yerlerinden kıpırdatılamayan devler olsalar da, en uygun fiyata en yüksek performansı alabileceğiniz tek model olduklarından popülerliklerini hiçbir zaman yitirmeyeceklerdir. Zira, tüm masaüstü bilgisayar modellerinin parçaları kolayca değiştirilebilir ve yükseltilebilir. Örneğin tek bir işlemci değiştirerek bilgisayarın performansını üçe, hatta dörde dahi katlamak mümkündür. Bu esneklik, masaüstü bilgisayar modellerine popülerlik sağlayan yegane unsurdur ve diğer bilgisayar türlerinde de (notebook, tablet, netbook vs.) bulunmaz. Örneğin bir laptop modelinin içini açarak, yeni donanım takmanız çoğunlukla mümkün değildir.

Masaüstü bilgisayar modelleri, markalı olanlar ve olmayanlar (toplama bilgisayarlar) olmak üzere ikiye ayrılır. Markalı bilgisayar modelleri, kullanıcıyı tek tek seçme derdinden kurtarır: Bütün donanım önceden takılmış olarak gelir ve tek yapmanız gereken açma düğmesine basmaktır. Yeni başlayanlar ve deneyimli olmayan kişiler için gayet uygundur. Ancak, seri üretim oldukları için kullanılan donanım kalitesi genelde düşüktür. Deneyimli kullanıcılar ise tek tek bütün parçaları kendileri seçerler, hatta toplama bilgisayar tabiri bile buradan kaynaklanır. Muazzam performanslı ve çok düşük fiyatlı bir bilgisayar bu şekilde oluşturulabilir ancak seçen kişinin çok deneyimli olması gerekir. Zira örneğin her işlemci her anakart modeli ile kullanılamaz.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2016, 18:50
YORUM EKLE