Facebook Hesap Bilgilerinizi yedekleyin

Facebook Hesap Bilgileri Yedekleme Nasıl Yapılır, Resimli Anlatım

Teknoloji 24.09.2013, 08:53 24.09.2013, 09:12
Facebook Hesap Bilgilerinizi yedekleyin

Facebook Hesap Bilgileri Yedekleme Nasıl Yapılır, Resimli Anlatım

Dünyada ve özellikle ülkemizde en çok kullanılan sosyal ağlardan biri olan facebook‘da pek çok paylaşım yapıyoruz hatta her anımızı hareketimizin fotoğrafını ve videosunu çekip facebook’da paylaşıyoruz. Bir an için bütün bu paylaşımlarımızın silindiğini veya kaybolduğunu düşünün ne yapardınız ? ben cevaplayayım hiçbir şey yapamazdınız çünkü elinizde paylaştığınız fotoğraflar ve videolar olsa bile facebook’da aldığınız beğenilerin ve yorumların yedeği yok.

Ama üzülmeyin. Dünya devi facebook.com bu ihtimalide düşünmüş ve kullanıcılar için Facebook verilerinin kopyasını indirmesine olanak sağlamış, peki facebook hesap yedeği nasıl alınır? yapmanız gereken işlemler nedir ? bu soruların cevabı aşağıda yer alan resimli anlatımımızda yer almaktadır. Sizde çok geç olmadan facebook yedeğinizi hemen alın.

facebook hesabi nasil yedeklenir resim 1

1. Adım: Öncelikle facebook genel hesap ayarları sekmesine giriyoruz daha sonra yukarıda resimde görüldüğü gibi ok işareti ile gösterdiğim “Facebook verilerinin kopyasını indir.” Bağlantısına tıklıyoruz.

facebook hesabi nasil yedeklenir resim 2

2. Adım: Açılan sayfadan “Arşivimi Başlat” butonuna tıklıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

facebook hesabi nasil yedeklenir resim 3

3. Adım: Bu kısımda size şifre sorabilir, şifrenizi girdikten sonra tekrar “Arşivimi Başlat” butonuna tıklıyoruz.

facebook hesabi nasil yedeklenir resim 4

4. Adım: Açılan sayfadan “Tamam” sekmesine tıklıyoruz ve facebook hesabınızı kullandığınız mail adresine giriyoruz.

facebook hesabi nasil yedeklenir resim 5

5. Adım: Daha sonra yukarıda görselde olduğu gibi size facebook’dan mail gelecek mailde yer alan ok işareti ile göstermiş olduğum bağlantıya tıklıyoruz.

facebook hesabi nasil yedeklenir resim 6

6. Adım: Artık facebook paylaşımlarınızın, resimlerinizin ve videolarınızın arşivi yani yedeği indirmeye hazır. Yukarıda resimde ok işareti ile göstermiş olduğu “Arşivi İndir” butonuna tıklıyoruz.

Hepsi bu kadar artık facebook yedeğiniz aldınız winrar programı ile arşivinizi açarak bütün bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Yapamadığınız veya takıldığınız bir konu olursa aşağıda bulunan yorum bölümümüzden bize sorabilirsiniz.

yazyaz

Yorumlar (0)