Alexa

Fuarlarda Başarının Anahtarı-Büyüleyici Standlar

Fuarlarda Başarının Anahtarı-Büyüleyici Standlar

Hizmet ve ürün pazarlayan firmalar markalarının tanıtımını gerçekleştirebilmek, bilinirliklerini arttırmak, potansiyel müşterileri ile bir araya gelmek ve rakipleri hakkında bilgi sahibi olabilmek adına yılın belirli dönemlerinde fuarlara katılmaktadırlar.

Fuar Standları

Firmalar fuar için belirlenen kısıtlı zaman aralığında ürün ve hizmetleri ile ilgili tanıtımları en iyi şekilde standlarını ziyaret eden misafirlerine yapmak durumundadır. Ziyaretçilerin standa uğradıktan sonra dikkatlerinin dağılmaması ve standın cazip kılınması için bir takım görsel, işitsel ve benzeri sunumlarda bulunurlar.

O kısa zaman dilimi içerisinde markaları ile ilgili tanıtımları yapabilmeleri, fuar sırasında diğer firmaların önüne geçebilmeleri son derece önemlidir. Ziyaretçileri stand içerisinde ne kadar uzun süre tutabilirler ise ürünlerini o kadar çok tanıtma fırsatı bulabilirler, katıldıkları fuarda başarıya ulaşabilmenin önemli adımı standa ziyaretçi çekebilmek ve ziyaretçilere stand içerisinde bulundukları süre içerisinde ürün ve hizmetlerini sunabilmektir.

Bu noktada stand yapımı dikkat çekmektedir. Hizmet ya da ürünün tanıtımını yapan firmanın markasını, hitap ettiği kitlesine ve kitlenin özelliklerine göre şekillendirmek gerekmektedir. Başarılı bir fuar standının içerisinde ürünlerin ziyaretçileri tanıtıldığı bir alan, bu alan içerisinde ziyaretçilerin rahat ettirildiği standın ölçülerine uygun koltuklar, ufak bir masa, çay, kahve alabilecekleri bir bölüm ve tanıtımı yapılacak ürün ile ilgili görsel, işitsel sunumlar, led ekranlar ve çok iyi bir aydınlatma gerekmektedir.

Konusunun Uzmanı Fuar Standı Hazırlayan Şirketler İle Çalışmanın Önemi

Başarılı bir fuar standı ancak bu koşullar yerine getirildikten sonra elde edilmektedir. Stand içerisindeki özellikler fuar standını hazırlayan firma ile yapılan görüşmeler sonucunda ihtiyaca göre şekillenmektedir. Başarılı bir fuar dönemi geçirmek isteyen firmalar genellikle iyi ekiplere sahip fuar standı şirketleri ile çalışmakta ve bunun neticesinde iyi sonuçlar alabilmektedir.

Başarının Anahtarı, Başarılı Fuar Standları

Fuara katılan firmaların öne çıkabilmesi, dikkat çekici ve başarılı stantlara sahip olmalarından geçmektedir. Fuar sırasında ziyaretçilerin ilk dikkatlerini çeken nokta yapılan araştırmalar sonucunda stantların olduğu sonucunu vermekte bu nedenle başarının anahtarı standın sahip olduğu kalitesi, estetiği ve gösterişinden geçmektedir.

Fuara katılan firmalar fuar standı yapan ekiplerden markalarının tanıtımını en iyi yapabilecekleri iç dekorasyonu, detaylarının markaya göre düşünülüp tasarlanmasını isterler. Elektrik, ışık sistemi stand içinde sunum yapılan led ekranların, oturma, dinlenme alanlarının, ziyaretçilere kahve, çay servisinin yapıldığı alanların hepsinin doğru düşünülüp, tasarlanması gerekmektedir.

Başarılı bir fuar dönemi geçirebilmek için başarılı dizayn edilmiş stantlara sahip olmak gerekmektedir. Yapılan araştırmalar ve görüşmeler sonucunda da ziyaretçilerin görsel ve işitsel anlamda en keyif aldıkları standlarda daha fazla vakit geçirdikleri ve gerekli iş bağlantılarını kurdukları görülmektedir.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2019, 02:12
YORUM EKLE