GABİON SEPETLERIİ HAKKINDA

Teknoloji 31.10.2020, 23:42 01.11.2020, 00:07
GABİON SEPETLERIİ HAKKINDA

Lütfen sipariş vermek için web sitemizi inceleyiniz. https://atiktel.com/

Gabion sepetleri hangi alanlarda kullanılır biliyor musunuz? Erezyonun önlenmesinde, nehir kontrollerinde, kanal yenileme projelerinde, peyzaj ve istinat duvarlarında, kıyı şeritlerinde, genel hayvan parklarında, halka açık parklarda, evlerin dekorasyonlarında , endüstriyel alanlarda gibi bir çok alanda kullanım alanları mevcuttur. Gabion sepetleri kaynaklı hasır veya dokuma telden yapılmaktadır. Kaynaklı kafes şeklinde gabionların dikilme işlemi daha hızlı şekilde gerçekleşir. Gerdirilmesine gerek kalmaz. Bu işlem şekillerinin korunmasına çıkıntılardan uzak şekilde oluşturulmasına ve aynı zamanda duvara kolay şekilde sığmasına yardımcı olur.Bir borudan geçmesi gerekiyor ise delik açmak mümkündür. Aynı zamanda ürünlerimizi küçük projeler içinde halka satışa sunmaktayız.

Gabionlar kişisel olarak ta uygulanabilmektedir. Ev ve bahçeler içinde uygulamalarımız mevcuttur. İstediğiniz şekilde gabionlar üretebiliriz. Hayal etmek size kalmış hayal ettiğiniz şekli biz üretebiliyoruz. Örnek vermek gerekirse bahçenizde veya herhangi bir alanda düz şekilde değil belki de bir kenarı yumuşatmak ve eğri şekilde dizayn etmek istiyorsunuz bunu sizin için yapabiliriz. Oturacağınız bir oturma alanına levha kesebiliriz ve son derece çarpıcı bir hava yaratmak isterseniz bir duvarın üstüne monte edebilir ve hayal ettiğiniz dekorasyonun nirvanasına çıkabiliriz. Çok yönlü olarak kullanım alanı hayal gücünüzün sınırlarını aşmaktadır. Gabion sepetlerin içersi istediğiniz malzeme ile doldurulabilir örnek vermemiz gerekir ise son zamanlarda popüler olan taştır ancak sizin hayal gücünüze göre içersine istediğiniz malzemeye koyabilirsiniz mesela şarap şişeleri veya ahşap kütükler gibi.Şunu hatırlatmamız gerekir ki;bu tip dolgular sadece dekoratif amaçlıdır. Bahçenizi ve evinizi sadece bir hafta sonunuzu ayırarak mükemmel düzeyde hayal gücünüzün sınırlarını zorlayacak şekilde mükemmel hale getirmeniz hiç te zor değil. Akıllı gabion sepetleri siparişi vererek içini taş dolgu ile doldurarak farklı bir hava katarak evinizin güzelliğine güzellik katmanız içten bile değil.

Gabion sepetlerimizin teknik özelliklerine gelince uluslar arası standarttadır.

Kıyı projeleri için plastik kaplamalı üniteler yada krom teller en uygun olanıdır fakat kaynak sonrası sıcak daldırma galvanizli teller maliyet olarak çok daha az olacak ve kullanım ömrü olarak ta uzun süre olacaktır . Gabionlar 6,26/4 bölümünde ve Ağustos 1994 de değişiklik yapılan Ulaştırma Bakanlığının şartnamesine uygundur. Alt istinat duvarlarında 3mm çapında teller orta ve yüksek duvarlarda ise 4mm ve 5mm teller kullanılır. Bizler sizin için maliyet tasarrufunuzun ne kadar önemli olduğunu biliyoruz ve bu anlamda siz değerli müşterilerimiz için sepetlerimizi karışık çaplı tel paneller şeklinde de üretim şekli yapıyoruz.

GABION ÇİTLER: Gabion uygulaması günümüzde çok popüler bir uygulama halini almıştır. Yer konusunda uygun olmayan mekanlarda en çok tercih edilen özelliktir. Dar duvarlı gabionlardan yapılan ince duvarlar ve kaplamalar oldukça harika bir görünümü sağlar. Gerekli uygulamalarda mutlaka jeo teknik bir danışman tarafından tavsiye almanızı ve gerekli hesaplamaları teknik olarak yaptırmanızı önemle rica ederiz. Kısa bir duvara uygulama istediğiniz zaman mutlaka inşaat mühendisleri tarafından onay ve tasarım almanızı tavsiye ederiz. Çünkü tasarım bizim işimiz değil tasarımı uygulamak bizim işimizdir.

Son olarak taş dolgu mühendislerin şartnamesine sert, dayanıklı malzemeden yapılmalıdır. Tekrar belirtmemiz gerekir ise yatak dolgusu 100 mm’den az olmamalıdır.

 Siz hayal edin tasarlayın uygulamak bizim işimiz.

Atiktel Hasır tel , Kafes teli , Gabion Sepet teli, Panel Çit teli gibi punta kaynaklı hasır tel imalatçısı ve ihracatçısıdır.

Yorumlar (0)
açık