GENÇLERE, KODLAMA VE SEO EĞİTİMİ

Kodlama ve SEO konusunda Fatsa Medya Akademisinde gençlere önemli bilgiler paylaşan SEO uzmanı Ali Değişmiş, “iyi bir SEO çalışması, internette ve arama motorlarında sizi zirveye taşır” dedi.

Teknoloji 26.03.2022, 22:26 26.03.2022, 23:11
GENÇLERE, KODLAMA VE SEO EĞİTİMİ

SEO uzmanı Ali Değişmiş, Kodlama ve SEO konusunda Fatsa Medya Akademisinde gençlere önemli bilgiler paylaşarak, “iyi bir SEO çalışması, internette ve arama motorlarında sizi zirveye taşır” dedi.

Belediyemizin sosyal medya, fotoğraf, kamera, metin yazarlığı ve iletişim eğitimini de içeren Fatsa Medya Akademisi eğitimi devam ediyor.

FATSA MEDYA AKADEMİSİNDE 6.GÜN

Medyaya ilgi duyan gençlerin potansiyelini görerek vizyonuna katkı sağlayabilmek adına 21-27 Mart tarihleri arasında düzenlenen Fatsa Medya Akademisi’nin 6’ıncı gününde de gençler, alanlarında uzman kişiler tarafından eğitimlerini alıyor.


“SEO, ARAMA MOTORLARINDA SİZİ ÜST SIRALARA TAŞIR”

Kodlama ve SEO konusunda önemli bilgiler paylaşan SEO ve kodlama uzmanı Ali Değişmiş, "SEO çalışmasını inceleyecek olursak; isminden de anlaşılacağı üzere, internet projelerinin arama motorlarına belli başlı kurallar ile uygun hale getirilmesi ve bu sayede sitelerin arama motorlarında üst sıralara çıkmasını sağlayan bir çalışma olarak nitelendirebiliriz. SEO ile web siteleri, Google başta olmak üzere tüm arama motorlarında daha görünür olur ve trafiklerini artırır. SEO henüz bir meslek olarak kabul edilmiyor ancak internetin ekonomik anlamdaki gücünün artması neticesinde hızla yaygınlaşmaya başladı. Arama motorlarının, arama sonuç listesi için kaliteli web sitelerini seçerken özel geliştirilmiş algoritmik bir yapı kullanılmakta. Bu nedenle web geliştiricileri, yazmış oldukları sayfaları bu kritere dikkat ederek oluşturmak durumundadır. İşte bu noktada seo devreye girmekte ve tasarımsal departmandan ayrılmaktadır. SEO’nun bir meslek dalı olması için bir engel bulunmamaktadır. Gelecekte inanıyorum ki, ülkemiz SEO sayesinde daha kaliteli ve daha iyi hizmet veren site üretir durumuna gelecektir.” diye konuştu.

UZMAN EĞİTİMCİLER TARAFINDAN ÖNEMLİ TÜYOLAR

Kodlama ve SEO uzmanı Ali Değişmiş’n yanı sıra gün boyunca süren program çerçevesinde yazar Ahmet Melih Karauğuz tarafından Yeni Medya Kavramları ve Felsefeleri, Ömer Ekinci tarafından Girişimcilik ve Sosyal Medya, Emine Şimşek tarafından Okumaktan Mana Ne? konulu eğitimler verildi.

BAŞARILI GENÇLERE SERTİFİKA VE ÖDÜL

Medya sektörüne yönelmeyi düşünen gençler için sektöre dair bilgi almaları, eğitim aldıkları konularla ilgili pratik yaparak tecrübe kazanmaları amacıyla hayata geçirilen Fatsa Medya Akademisi eğitim programı kapsamında başarılı olanlara yarın sertifikaları ve ödülleri verilecek.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)