Google, Kripto Para Reklamcılığına İlişkin Yeni Bir Politika Duyurdu

Google Inc., 2 Haziran Çarşamba günü, kripto para reklamcılığına ilişkin politikasını da içeren finansal ürün ve hizmet politikasında bir güncelleme duyurdu.

Teknoloji 07.06.2021, 23:55 08.06.2021, 10:32
Google, Kripto Para Reklamcılığına İlişkin Yeni Bir Politika Duyurdu

Mart 2018’de kriptoyla ilgili tüm işletmelerin, Google Adwords'te reklam satın almaları yasaklanmıştı. Bu güncelleme ile belirlenen yeni kurallar Ağustos ayında yürürlüğe girecek ve güncellemeden önce gerçekleştirilen tüm kripto para borsa sertifikaları iptal edilecek.

Reklam verenler, Google'dan yeni kripto para borsası ve cüzdan sertifikası talep edecek.

Yeni kripto reklam politikasıyla ilgili bir bildirim yayınlayan internet devi, şu şekilde bir açıklamada bulundu: “Bu politika, bu finansal ürünlerin reklamını yapan tüm hesaplar için global olarak geçerli olacaktır”. Yayınlanan bu bildirim, Google'ın mevcut finansal ürün ve hizmetler politikasını “kripto para birimiyle ilgili iş ve hizmetlerin reklamına izin vermek için kapsamı ve gereksinimleri netleştirmek” adına Ağustos ayında güncelleyeceğini açıklıyor.

Justin Sun, Elon Musk’ın Sattığı Tüm Bitcoin’leri Alacağını Söyledi

TRON’un kurucusu Justin Sun, 4 Haziran Cuma günü, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım ile Elon Musk’ın sattığı tüm Bitcoin’leri alacağını söyledi. “Elon Musk’ın sattığı tüm Bitcoin’leri alacağım”. Sun’ın bu paylaşımı, Musk’ın, Bitcoin’in yanına kırık kalp koymasıyla attığı tweete cevap olarak geldi.

Anchorage, Kurumlara Ethereum Destekli Krediler Sunacağını Açıkladı

Dijital varlık bankası Anchorage, kurumsal büyümeyi sağlamak için borç verme ve borç alma araçlarını geliştirerek yeni Ether (ETH) destekli kredilerini sunuyor. Artık müşteriler, dijital bankanın, ABD’nin en büyük 10. bankası olan BankProv ile ortaklığı aracılığıyla ETH’lerini tasfiye etmeden kredili USD alabilecekler. Aynı zamanda Silvergate dijital varlık bankası ile de ortaklaşa BTC destekli krediler sunan Anchorage, teminat yönetimini yaparken Silvergate kredi limitini ABD doları cinsinden genişletiyor. Ancak, bu yılın başlarında yaptığı röportajda, borç alma ve borç vermenin, Anchorage'ın en hızlı büyüyen iş kolu olduğunu ve diğer bankalarla ortaklıklarla genişlemeyi planladığını söyleyen Anchorage CEO'su Diogo Monica, ETH'de teminat vermenin yeni kapıları açtığını ve BankProv ile yapılan bu ortaklığın farklı bir müşteri tabanını hedeflediğini bildirdi: “Silvergate'in öncelikle kripto müşterileri var. BankProv'un daha geniş bir geleneksel müşteri grubu var. Dolayısıyla bunu, kriptonun ana akım haline gelmesinde bir başka adım olarak da görebilirsiniz”.

El Salvador Başkanı Bitcoin Planını Açıkladı

Bitcoin 2021 Konferansı devam ederken önemli gelişmelerin de ardı arkası kesilmiyor. Bitcoin adaptasyonu için çalışmalar gerçekleştiren Zap isimli şirketin CEO’su olan Jack Mellers, Bitcoin Konferansı’nda El Salvador’da yaşadığı dönemden ve para gönderme konusundaki sorunlardan bahsetti. Mellers, yaptıkları çalışmalarla birlikte harika şeyler gerçekleştirdiklerini ve El Salvador halkının artık ücretsiz ve anlık havale gerçekleştirebildiğini belirtti. El Salvador’un %80’ine yakın bir kısmının banka hesabı olmadığını dile getiren Mellers, halkın ihtiyaçları düşünüldüğünde Bitcoin’in çok katkı vereceğini de dile getirdi. Tüm bu konuşmalardan sonra El Salvador Başkanı konferansa görüntülü olarak bağlandı ve El Salvador’un Bitcoin’i yasal olarak kullanacak ilk ülke olacağını duyurdu.

SEC’nin, Ripple’ın Yasal Danışmanlık Verilerine Ulaşma Teklifi Reddedildi

SEC olarak da bilinen ABD Hazine Bakanlığı’na bağlı Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun, Ripple ve yöneticilerine açmış olduğu davada gelişmeler sürüyor. En son 7 Mayıs tarihinde SEC tarafı, mahkemeye bakan Yargıç Netburn’den Ripple’ın bu süreçte XRP’nin satışlarını hukuki statüsüne dair almış olduğu hukuki tavsiyeleri paylaşmasını emretmesini talep etmişti. Yargıç Netburn, ortaya çıkan bir başvuruya göre SEC’nin istediği belgelerin avukat-müvekkil gizliliğince korunmakta olduğunu ve dolayısıyla paylaşılamayacağını belirtti. Her ne kadar Ripple, SEC’nin belirli belgelere erişimini engellese de, bu, yargıcın tamamen Ripple lehine karar verdiği anlamına gelmemektedir. Ripple, SEC’nin kripto paralara dair iç yazışmalarını talep ettiğinde Yargıç Netburn bunu büyük ölçüde kabul etmişti. Fakat mahkemenin nasıl sonuçlanacağına dair belirsizlik sürmektedir.

ABD Bankacılık Şirketi BNY Mellon, Dublin’de Yeni Bir Dijital Merkez Kuruyor

Bank of New York Mellon, Dublin’de “Dijital İnovasyon Merkezi” adlı yeni bir dijital merkez kurduğunu duyurdu. Kripto saklama hizmeti vereceği bildirilen merkez, müşterilerin dijital varlıkları tutmasına, transfer etmesine ve ihraç etmesine izin verecek. Merkez tarafından, piyasa değeri bakımından en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), eşsiz tokenler (NFT'ler) ve merkez bankası dijital para birimleri (CBDC'ler) dahil olmak üzere çeşitli varlıklar için saklama hizmetleri sağlanacak. Business Post, bu duyurunun ardından, yayınladığı bir yazıda şu şekilde bir yorumda bulundu: “Bankacılık devi, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin geleceği üzerine tahminde bulunuyor”.

Teknik Gelişmeler:

Ethereum London Hardfork Testnet Tarihleri Açıklandı

Harmony Ağındaki Toplam İşlem Sayısı 5 Milyonu Geçti

Swipe Mayıs 2021 Güncellemeleri

Swipe, Tamamlayıcı İzahnamesini Yayınladı

VanEck, Bitcoin ve Ether ETN’lerini Hollandalı ve Fransız Borsalarında Listeleyecek

Chiliz Blokzincirinde 700.000’den Fazla Cüzdana Ulaşıldı

Fetch.ai MainNet 2.0 Köprüsü ve Staking (Kilitleme) Miktarı Yükseltmesi Duyurusu

Harmony Protokolünde Gerçekleştirilen Günlük İşlem Sayısı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Hedera Hashgraph Ağında Günlük Olarak Oluşturulan Hesap Sayısı Mayıs Ayında Rekor Kırdı

Ortalama Bitcoin İşlem Ücreti, Ocak Ayından Bu Yana En Düşük Seviyede

Roche, Symbol Destekli dHealth Network Blokzincirine Katıldı

Marathon’un Bitcoin Madencilik Havuzu Marapool, Taproot İçin Sinyal Vermeye Başladı

Artık Etherscan Üzerinden NFT Etkinlikleri İzlenebiliyor

Avalanche ve DappRadar İş Birliği Duyuruldu

Ethereum Madencilik Geliri, Mayıs Ayında Bitcoin Madencilik Gelirini Geride Bıraktı

Ethereum Üzerindeki DeFi Protokolleri, Mayıs Ayında 370 Milyon Dolardan Fazla Gelir Elde Etti

Uniswap, Team Secret’ın Sponsoru Olduğunu Duyurdu

Valour, Polkadot ETP’sinin Listelendiğini Duyurdu

Harmony Ağındaki Toplam İşlem Sayısı 5 Milyonu Geçti, Günlük İşlem Sayısı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Metaplex NFT Pazar Yeri Solana Blokzincirinde Piyasaya Sürüldü

Siber Güvenlik Firması, Norton360 Aracı ile 13 Milyon Müşterisinin Ethereum Madenciliği Yapmasını Sağlayacak

Kore’de Solana Blokzinciri Tabanlı Büyümeyi Amaçlayan Solana Eco Fund Kuruldu

Avalanche ve Chainlink İş Birliği Duyuruldu

USDT Gönderici Adres Sayısında Son 4 Ayın En Yükseği Görüldü

Gelecek Haftanın Etkinlikleri

Chainlink (LINK): Canlı yayında soru-cevap etkinliği gerçekleştirilecek.

ICON (ICX): Eski ERC-20 tokenlerinin yerel MainNet ICX tokenine otomatik olarak değiştirilmesi başlayacak.

Tomochain (TOMO): Tomobridge yükseltmesi gerçekleştirilecek.

Ethereum (ETH): Londra hard forku Ropsten TestNet’inde denenecek.

BitTorrent (BTT): Snapshot gerçekleştirilecek.

Enjin (ENJ): Web 3.0 görüşmesi gerçekleştirilecek.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)