Alexa

Güneş Paneli Fiyatları

Güneş Paneli Fiyatları

Birbirinden farklı boyut ve kapasitesi ile Güneş enerjisini elektrik enerjisine çevirmeye yarayan güneş panelleri yüksek kapasiteli pillerden üretiliyor. Sektörde faaliyet gösteren pek çok firma var. Pek çok kişi tarafından güneş paneli fiyatları maliyetli olarak yorumlansa da sadece 60 ayda bu panellerin kendilerini amorti edeceklerini biliyor musunuz?

Avrupa ve Uzak Doğu’da pek çok ülke tarafından özel mülkiyelerde devlet tarafından güneş enerjisi kullanımı teşvik edilmektedir. Bu konuda ülkemizde de yapılan bazı çalışmalar bulunuyor. Bankalar güneş paneli fiyatı kadar kredi veriyor. Ayrıca bu işten para kazanmak da mümkündür.

Şayet eviniz için gerekli olan elektriği ürettikten sonra depolanan fazla elektrik varsa bunu satmanız mümkün oluyor. Aile bütçenizi yormadan taktıracağınız güneş paneli ile hem maliyeti azaltabilir hem de ek gelir elde edebilirsiniz.

Güneş enerjisi panel fiyatları kapasitelere göre değişiyor. 250 ile 265 Watt arasındaki güneş panelleri 650 -750 TL aralığında satılıyor. Örneğin 5 kw 19 adet güneş panelini 12 bin ile 14 bin arasında bir fiyata mal edebilirsiniz. https://solarizasyon.com/gunes-paneli/

YORUM EKLE