HADDE MAKİNESİNİN KULLANIM AMACI NEDİR

Teknoloji 10.03.2020, 22:30
HADDE MAKİNESİNİN KULLANIM AMACI NEDİR

Birçok metal işleme tesisi hadde makinesi kullanmaktadır. İşiniz için ister yeni ister kullanılmış ekipman gereksin, Bahçeli Makine'deki (http://www.bahcelimakina.com/) ekibimiz ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayan doğru ekipmanı bulmada size her zaman yardımcı olacaktır.

Basitçe ifade etmek gerekirse hadde makineleri metalin genişliğini azaltmak sertliğini artırmak için kullanılır. Ancak, tabi ki hadde  makinesi bu basit tanımdan daha fazlasıdır.

Metal işçiliğinde haddeleme, metal stoğun kalınlığının azaltılarak tek bir kalınlık elde edilmesi için bir ya da daha fazla çift haddeden geçirilmesi sürecidir. Hamur açılmasına benzer bir kavramdır. Haddeleme, haddelenen metalin sıcaklığına göre sınıflandırılır. Metalin sıcaklığı yeniden kristallenme sıcaklığından yüksekse, süreç sıcak haddeleme olarak adlandırılır. Metalin sıcaklığı yeniden kristallenme sıcaklığından düşükse, süreç soğuk haddeleme olarak adlandırılır.

Kullanım açısından sıcak haddelemede diğer imalat süreçlerine kıyasla daha fazla tonaj kullanılır,  tüm soğuk işçilik süreçleri içinde en çok tonaj soğuk haddelemede kullanılır. Hadde çiftlerini tutan hadde stantları; metali ve çeliği yapı çeliği (l kirişi, açı stoğu, kanal stoğu gibi), bar stoğu ve tırabzan gibi ürünlere dönüştürebilen hadde makineleri olarak gruplandırılır.

Sıcak haddeleme ve soğuk haddeleme arasında önemli farklar vardır. Sıcak haddeleme bükülmeye daha müsaittir ve yüzeyi parlamaz. Soğuk haddelemede ise yüksek yoğunlukla kullanılır ve parlak yüzeyli, daha sert bitirimli mamul elde edilir.

Halkalı haddeleme, haddeli bükme, biçimleme haddesi, profil haddesi ve kontrollü hadde gibi birçok haddeleme süreci türü vardır.

Satışa sunabileceğimiz birkaç tür makine mevcuttur, ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayan ekipman için piyasa araştırması yapabiliriz. Ekibimiz, işleriniz konusunda doğru çözümü bularak size yardımcı olmaya hazır.

60 yılı aşan tecrübemiz ve müşteri memnuniyetine verdiğimiz özenle, bir sonraki projenizde bize güvenebilirsiniz.

Müşteri memnuniyetine önem vererek profesyonel onarım ve kurulum hizmetleri vermekteyiz. Maliyet kontrolü, planlama, programlama ve proje güvenliği konusunda mükemmel standartlar belirlememiz ve alanımızdaki diğer firmalara göre bize rekabet üstünlüğü sağlayan deneyimimizle kendimizi kanıtlamış bulunmaktayız.

Yorumlar (0)
15°
açık