Hem Modern, Hem Klasik

Kol saati konusunda İsviçre ülkesinin haklı bir ünü vardır. Nitekim dünyanın en kaliteli (ve en pahalı) saatleri İsviçre’de üretilir.

Teknoloji 20.08.2015, 17:57 24.07.2016, 19:05
Hem Modern, Hem Klasik

Kol saati konusunda İsviçre ülkesinin haklı bir ünü vardır. Nitekim dünyanın en kaliteli (ve en pahalı) saatleri İsviçre’de üretilir. Swatch, aynı kaliteyi daha uygun fiyatlarla sunabilmek amacı ile 1978 yılında kurulmuş bir firmadır. Üretim maliyetini azaltacak devrimsel tasarım sistemleri ile kaliteden ödün vermeden fiyatları düşürür. Örneğin, kendisini dünya çapında meşhur eden Delirium modeli bu şekilde üretilmiştir. Saatin arka kapağı dişli yuvası olarak kullanıldığından, dünyanın en ince saati üretilmiş, buna rağmen fiyatı çok düşük tutulabilmiştir. Bu başarı sayesinde de, Swatch saat modelleri dünya çapında bir üne kavuşmuştur.

 Kurulduğu yılardaquartz sıkıntıları nedeniyle Japon saat üreticilerinin üretimi durdurmasından mükemmel bir şekilde istifade eden Swatch, analog saatleri yeniden dünya çapında moda haline getirmeyi başarmıştır. Bugün analog saatlerin hala üretilmesini Swatch firmasına borçluyuz demek mümkündür. Ucuz ve kaliteli kol saatleri üretme prensibinden hiç vazgeçmeyen Swatch, ismini dahi buradan almaktadır: Swatch, “Second Watch” (İkinci Saat) anlamına gelir. Zira Swatch, kol saatinin her gün değiştirilerek takılması gereken bir aksesuar olduğuna inanır. Swatch saat modelleri, değişik ve enerjik tasarımları, bol renk seçenekleri ve yüksek üretim kaliteleri ile dikkat çekmektedir. Yenilikçi reklamları ile de bilinen marka, global düzeyde üretim ve pazarlama gerçekleştirmektedir.

Yorumlar (0)
banner442