banner399

banner400

banner398

banner401Her Hesap İçin Aynı Parola

Kaspersky tarafından hazırlanan “Kaspersky Global Gizlilik Raporu 2020” başlıklı raporda,Türkiye'deki kullanıcıların yalnızca%36’sının her hesabı için benzersiz bir parola kullandığını ve kullanıcıların%89’unun parolalarını kendilerinin oluşturduğunu ortaya koydu.

Teknoloji 14.09.2020, 10:37
Her Hesap İçin Aynı Parola

“Kaspersky Global Gizlilik Raporu 2020” başlıklı raporda Türkiye'deki kullanıcıların yalnızca %36’sının her hesabı için benzersiz bir parola kullandığını ve kullanıcıların %89’unun parolalarını kendilerinin oluşturduğunu ortaya koydu. Bu da her hesap için farklı parolalar kullanılması gerektiğini gözler önüne seriyor.

Kaspersky, kişisel verilerinin güvenliğini sağlamaları için kullanıcılara şunları öneriyor:

Hesaplara giriş bilgilerinizi paylaştığınız kişi sayısını azaltın ve parolalarınızı başkalarının bulabileceği kağıtlara ve cihazlara yazmaktan kaçının. Parolaları notlarda veya defterlerde tutmak kolay gelebilir fakat başkaları bunlara da diğerleri gibi kolay bir şekilde erişebilir.

Kaspersky Güvenli Parola Kontrolü’nü kullanmayı deneyin. Bu hizmet parolanızın ne kadar güçlü olduğunu ve kırılmasının ne kadar zaman alacağını gösteriyor.

Kaspersky Password Manager gibi güvenilir güvenlik çözümlerinin oluşturduğu güçlü ve sağlam parolaları kullanın. Bu çözüm tüm hesaplara her seferinde güvenli ve benzersiz parolalar atayarak aynı parolayı birden fazla kez kullanmanızı önlüyor.

Kişisel bilgilerinizi nasıl koruyacağınız ve raporun tamamını nasıl okuyacağınız konusunda daha fazla tavsiye için linki ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)