Alexa

iPhone Suya Düştü Ne Yapmam Gerekiyor ?

iPhone Suya Düştü Ne Yapmam Gerekiyor ?

iPhone suya düştü ne yapmam gerekiyor diye yana yakıla sizde ne yapacağınızı bilmiyorsanız şimdi adım adım ne yapabileceklerinizi buradan okuyun. Her gün binlerce akıllı telefon kullanıcısı telefonunu dikkatsiz bir şekilde suya ya da bir sıvıya düşürüyor. Peki başta Apple olmak üzere diğer telefon şirketleri kullanıcının hatası ya da bir kaza sonucu meydana gelen bu durumlara karşı ne gibi öneriler getiriyor ya da bu cihazlar yeniden tamir edilip kullanılabiliyor mu ? iPhone dünyanın en stabil yazılımına sahip de olsa, cihazlar elektronik olduğundan dolayı haliyle problem hemen geçmiyor. Haydi gelin iphone suya düşerse yapılması gerekenleri beraber inceleyelim.

iPhone’u Sakın Açmayın

iPhone suya düştüğünde yapılması gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz :

  • Cihazı hemen sudan çıkarın ya da cihazın üstüne su ya da farklı bir sıvı temas etmişse cihazı hemen temizleyin.
  • Hoparlör kısmından su girdiğine eminseniz su giren kısımdan aşağıya doğru telefonu tutarak cihazın içindeki suyun dışarıya akmasını sağlayın.
  • iPhone su temasının ardından kapanmışsa sakın ama sakın telefonunuzu şarja takmayın ya da açmaya çalışmayın. Böyle bir durum cihaz içindeki oksitlenme ile birleşerek cihazınızda kısa devreye neden olabilir. Sıvı teması yaşanan cep telefonları üstüne üstlük bir de elektriğe maruz kalırlarsa Allah göstermesin cihazınızın ana kartı yanabilir ve cihazınız bir daha kullanılamayacak duruma gelebilir.
  • Cihazınızı bir süre kurutmayı deneyin. Bulunduğunuz yerde saç kurutma makinesi ya da fön makinesi gibi bir şey varsa bu faydalı olabilir. iPhone suya düştü peki ya hiç çalışmazsa ne olacak diye soranlara ise pirince yatırma yönteminin bir faydasının olmayacağını vurgulayalım.

iPhone suya düştü açılmıyor

Bu işlemleri yaptıktan sonra cihazınız hâlen açılmıyorsa yapabilecek tek bir şey kalmış demektir. Cihazınızı bu noktadan sonra iyi bir Apple Teknik Servisi’ne götürmelisiniz. Yetkili servisler olursa daha kolay bir şekilde sorununuzu halledebilirsiniz. Şayet cihazınızı yeni bir Apple cihazı ile değiştirmek istiyorsanız Apple’ın kullanıcılarına özel indirimlerinden de faydalanabilirsiniz. Apple sıvı teması yaşayan cihazınızı faturasıyla getirmeniz durumunda, cihazınızın modelin göre bir indirim uygulayacak ve sıfır cihazınızı en uygun fiyatla yeniden satın alabileceksiniz.

YORUM EKLE